Altred Carbon - 2. sezon serialu w lutym

Altred Carbon to serial science-fiction, którego scenariusz został oparty na prozie Richarda Morgana. Głównym bohaterem jest były emisariusz Takeshi Kovacs. W pierwszym sezonie w tę postać wcielił się Joel Kinnaman. W tym roku Netflix powraca z drugim sezonem produkcji. Znamy już datę premiery!

Altred Carbon - 2. sezon serialu w lutym

W świecie stworzonym przez Richarda Morgana ludzka świadomość została poddana cyfryzacji, zatem można ją przesłać z ciała do ciała. Z tym łączy się nieśmiertelność, a „prawdziwa śmierć” możliwa jest tylko wtedy, gdy zniszczeniu ulegnie „stos”, czyli miejsce, w którym znajduje się cyfrowa świadomość. Główny bohater od lat wędruje nie tylko między ciałami, ale też między zamieszkałymi światami.

Na kolejny sezon Altred Carbon musieliśmy czekać aż dwa lata. Teraz już wiemy, że przed nami 8 nowych odcinków tej cyberpunkowej produkcji. Poznamy kolejne wcielenie Takeshiego – nowe ciało, które dostaje emisariusz, to także konieczność zatrudnienia nowego aktora. Zatem tym razem w rolę głównego bohatera wcieli się Anthony Mackie (Avengers).

Altred Carbon – 2. sezon serialu – fabuła

Jaka historia czeka na widzów w 2. sezonie serialu?

Takeshi Kovacks, jedyny ocalały z elitarnej jednostki emisariuszy (międzygwiezdnych żołnierzy), od stuleci poszukuje zaginionej ukochanej, Quellcristy Falconer. Teraz najemnik wraca na Świat Harlana, swoją rodzinną planetę. Tam prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw, podczas którego odkrywa, że prowadzone przez niego dochodzenie w jakiś sposób łączy się w Quell.

Kovaks będzie musiał znaleźć nowych sprzymierzeńców, z którymi będzie mógł połączyć siły. Czy uda mu się odnaleźć Quell?

Obok Mackiego w nowym sezonie serialu zagrają: Renée Elise Goldsberry, Lela Loren, Simone Missick, Chris Conner, Dina Shihabi i Torben Liebrecht. A gościnnie wystąpią Will Yun Lee oraz James Saito.

Scenariusz nowego sezonu nawiązuje do wydarzeń, które Morgan opisał w ostatniej, trzeciej części cyklu o Takeshim Kovacu – Zbudzone furie.

Podejrzewam, że nowy sezon produkcji, tak jak poprzedni, będzie odbiegał od oryginalnej książkowej fabuły. Zatem jeżeli lubicie takie książkowe klimaty, to warto, żebyście przeczytali powieści z tej serii. Wszystkie trzy książki znajdziecie w tym miejscu.

Modyfikowany węgiel - sprawdź w TaniaKsiazka.pl Upadłe anioły - sprawdź w TaniaKsiazka.pl Zbudzone furie - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Nowe odcinki cyberpunkowego serialu będzie można obejrzeć na Netflixie już od 27 lutego.