Ameryka w ogniu to debiutancka powieść egipskiego dziennikarza Omara El Akkada, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury science fiction i fantastyki. Książka cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością na całym świecie. Nie brakuje nawet porównań do takich kultowych powieści jak Droga Cormaca McCarthy’ego czy Spisek przeciwko Ameryce Philipa Rotha. Jeśli zatem poszukujecie naprawdę wciągającej historii i świeżego literackiego pióra, koniecznie sięgnijcie po prezentowaną dziś pozycję. Okazuje się bowiem, że temat apokalipsy naszego świata nie został jeszcze wyczerpany do końca. Akkad udowadnia, że na ten temat jest jeszcze wiele do napisania. Zaciekawieni? Koniecznie sprawdźcie, co przygotował!

Ameryka w ogniu – porywająca i przejmująca historia bratobójczych walk

Czytelnicy za sprawą powieści przenoszą się do Stanów Zjednoczonych w 2074 roku. Właśnie wybuchła druga wojna secesyjna, która pochłonęła już tysiące ofiar. Domowa wojna Północy z Południem to tylko początek katastrofy. Amerykę nękają epidemie, które wybuchają na każdym kroku i klęski nieposkromionych żywiołów natury.

Główną bohaterką tej historii staje się Sarat. Odbiorcy mają okazję poznać wydarzenia opowiedziane z jej perspektywy: najpierw, jako sześciolatki, później nastolatki, a następnie dorosłej kobiety. Opowieść o losach rodziny z Luizjany to kronika ludzkich losów i działań wojennych w futurystycznej przyszłości największego światowego mocarstwa.

Sarat w błyskawicznym tempie musi oswoić się z grozą panującej wojny. I staje się narzędziem w rękach jednej ze stron sporu. Omara El Akkada stworzył niezwykle przejmującą historię, wobec której żaden Czytelnik nie pozostanie obojętny. Nie brakuje tu brutalności, z jaką pisarz doskonale ukazuje bezsensowność wojen i walk w imię politycznych celów. Dość obrazowo prezentuje cierpienie, ból i rozpacz niewinnych ludzi, którzy zostali wciągnięci w ten niebezpieczny wir przemocy.

Książkę pt. Ameryka w ogniu znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury science fiction i amerykańskich klimatów. Debiut egipskiego dziennikarza Omara El Akkada można uznać za świetny start. Jego powieść zyskuje coraz większą rzeszę fanów na całym świecie. Koniecznie sprawdźcie, co takiego ma w sobie ta powieść, że cieszy się taką popularnością.