Recenzje

Anioł z Auschwitz – miłość w czasach zagłady

Anioł z Auschwitz – miłość w czasach zagłady

Od zawsze lubiłam literaturę wojenną, obozową. Mimo ogromu zła, smutku, bólu i dramatów ludzkich opisanych w takiej literaturze zawsze mnie do niej ciągnęło.  Dlatego, kiedy zobaczyłam, że nakładem Wydawnictwa Niezwykłego ukaże się książka Anioł z Auschwitz, wiedziałam, że szybko po nią sięgnę. I tak też zrobiłam.

Anioł z Auschwitz – miłość i walka o przeżycie

Anioł z Auschwitz - książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Głównymi bohaterami powieści są Chirstopher i Rebbeka. Ich znajomość zaczęła się, kiedy oboje byli dziećmi. Chirstopher od najmłodszych lat był dla Rebbeki obrońcą i bezpieczną przystanią, to do niego uciekała od problemów, jakie miała w domu rodzinnym. Chirstopher jest Niemcem, Rebbeka Żydówką… I właśnie ich pochodzenie przekreśla uczucie jakie się w nich narodziło. Ale przecież miłość jest w stanie pokonać góry! Para pokonała wiele przeszkód – sprzeciw jej rodziców, długą rozłąkę, narzeczeństwo i nieszczęśliwy związek Rebbeki. Ale kiedy wybucha wojna, a Niemcy deportują Żydów, w tym Rebbekę, świat zakochanych legnie w gruzach.

Kiedy Chirstopher  dowiaduje się, że jego ukochana trafiła do obozu, postanawia ją odnaleźć. W tym celu zgłasza się na ochotnika do szeregów SS. Rozpoczyna służbę w Auschwitz, gdzie sprawuje nadzór nad pieniędzmi skradzionymi ofiarom, które giną w komorach gazowych. Ta służba to jedyny sposób żeby odnaleźć i uratować Rebbekę, ale też dramat i udręka dla duszy Chirstophera. Wstąpił on do szeregów SS, nie dlatego, że wierzy w słuszność tego, co wyprawia Hitler, co dzieje się w obozach. Mężczyzna codziennie odgrywa wiernego władzy Niemca, ale ile jest w stanie wytrzymać, patrząc codziennie na śmierć, komory gazowe i kominy? Czy starczy mu siły i determinacji, by uratować siebie oraz innych z piekła obozowego? Czy uda mu się odnaleźć ukochaną na czas?

Ta książka naprawdę porusza

To już kolejna historia obozowa, którą czytałam w tym roku. Kolejna powieść, na której się nie zawiodłam. Jeśli i Wy lubicie sięgnąć po takie historie, to szczerze polecam Wam książkę Anioł z Auschwitz, ale lojalnie Was uprzedzam, że nie jest to łatwa książka. Lektura tej historii wzbudza wiele emocji i doprowadza do łez, dlatego weźcie do lektury paczkę chusteczek.

Anioł z Auschwitz - książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>

Zawsze, kiedy czytam takie książki, nie mogę wyjść z szoku i uwierzyć, że to wszystko zdarzyło się w naszym świecie, ale taka jest niestety prawda. Ważne jest więc abyśmy znali te wydarzenia, aby były one dla nas lekcją z ważnym morałem, dlatego wciąż sięgam po takie książki i Was też do tego namawiam.

Anioł z Auschwitz to nie tylko opowieść o wojnie, okrucieństwie i wszechobecnej przemocy. To też historia o miłości, poświęceniu i wielkiej determinacji.

Chirstopher to bardzo odważny mężczyzna, ale czy będzie w stanie przetrwać ten trudny czas i odnaleźć Rebbekę, nie zatracając przy tym człowieczeństwa? Czy starczy mu siły i odwagi, aby przetrwać w piekle, w którym się znalazł? Czy będzie w stanie odnaleźć się na nowo i żyć dalej po wojnie? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się, czy Chirstopherowi udało się osiągnąć swój cel, to koniecznie sięgnijcie po książkę. Nie jest to łatwa i prosta książka, ale na pewno warto po nią sięgnąć.

 

 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
9/10

Fragment recenzji

To już kolejna historia obozowa, którą czytałam w tym roku. Kolejna powieść, na której się nie zawiodłam. Jeśli i Wy lubicie sięgnąć po takie historie, to szczerze polecam Wam książkę Anioł z Auschwitz, ale lojalnie Was uprzedzam, że nie jest to łatwa książka. Lektura tej historii wzbudza wiele emocji i doprowadza do łez.