Artemis Fowl - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Artemis Fowl to niezwykle popularna seria młodzieżowa, której autorem jest Eoin Colfer. Teraz wszyscy fani twórczości pisarza mają niemałe powody do zadowolenia. Ponieważ cykl doczeka się ekranizacji pod szyldem Disneya. Studio już wypuściło w świat pierwszy zwiastun produkcji i wszystko wskazuje na to, że szykuje się kolejny hit. Warto też wspomnieć, że ma to być jedna z wysokobudżetowych produkcji. Widzowie więc mogą spodziewać się mnóstwa wrażeń i atrakcji. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Artemis Fowl - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Artemis Fowl – kto, co, kiedy

Książkowa historia zostanie zaadaptowana na potrzeby filmu, którego światowa premiera przewidywana jest już na 29 maja bieżącego roku. Za jego reżyserię odpowiedzialny jest Kenneth Branagh, który ma na koncie sukcesy związane m.in. z takimi produkcjami jak: Hamlet, Frankenstein czy Morderstwo w Orient Expressie. Na ekranach w głównej roli wystąpi Ferdia Shaw. Obok niego widzowie zobaczą także Larę McDonnell jako Elkę Holly, Judi Dench jako liderkę dywizji rozpoznawczej policji świata wróżek czy Josha Gada jako krasnal ze skłonnością do kleptomanii. Ponadto wystąpią także: Nonso Anozie, Tamara Smart, Miranda Raison czy Colin Farrell oraz Josh McGuire, Hong Chau, Nikesh Patel i Michael Abubakar.

Ponadto warto tutaj jeszcze wspomnieć, że nad scenariuszem pracowali Conora McPhersona i Hamisha McColla. I co ciekawe, ma on znacznie różnić się od historii, zawartej w książkach. Mimo to sam pisarz wypowiada się o tych zabiegach bardzo pozytywnie.

O czym opowiada zaś sama seria? Jej głównym bohaterem jest dwunastoletni chłopiec, który wywodzi się z rodu od dawna królującego w przestępczym światku. Sarkastyczny i nad wiek dojrzały nastolatek o niezwykle wysokim IQ jest utalentowany w wielu dziedzinach. Czytelnicy w pierwszym tomie serii poznają go, jako chciwego i bezwzględnego geniusza, który za cel postawił sobie podreperowanie majątku rodu. W tym celu nie zawaha się odnaleźć dostępu do świata wróżek i zażądać okupu za porwanie jednej z nich. Poza tym ludzkie uczucia chłopiec zdaje się zdradzać jedynie w stosunku do matki.

Poniżej prezentujemy wam zwiastun filmu Artemis Fowl. Natomiast tutaj znajdziecie książki Eoina Colfera.