Libby Jackson w Polsce. Kup jej książkę w Księgarni TaniaKsiążka.pl

Aktorka książki Kosmiczne dziewczyny przyjedzie do naszego kraju już 17 czerwca. Libby Jackson w Polsce spotka się z dziennikarzami i udzieli kilku wywiadów m.in. dla Twojego Stylu i Cosmo.pl.

Niedawno ukazała się książka Libby – Kosmiczne dziewczyny. To zbiór 50 biografii niezwykłych kobiet, które przyczyniły się do podboju kosmosu. Książka jest pełna fantastycznych ilustracji autorstwa studentów London College of Communication. Miałam przyjemność ją dla Was recenzować.

Powiązane: Recenzja książki Kosmiczne dziewczyny Libby Jackson

Korzystając z okazji jej wizyty w Polsce, chciałabym Wam opowiedzieć o tym, kim jest Libby Jackson. Bo jest nie tylko autorką książki, to przede wszystkim jedna z największych brytyjskich ekspertek w dziecinie kosmologii. Aktualnie kieruje programem kosmicznym brytyjskiej agencji kosmicznej UKSA. Libby Jackson jest zatem kosmiczną dziewczyną. 🙂

Libby Jackson w Polsce. Kosmiczna dziewczyna o innych kosmicznych dziewczynach

Skąd wzięło się jej zainteresowanie tematyką kosmosu? Jak sama napisała, we wprowadzeniu do Kosmicznych dziewczyn, kosmos interesuje ją od zawsze. W dzieciństwie wpatrywała się w gwiazdy i uczyła się rozpoznawać konstelacje. Jednak nie pragnęła zawodowo zajmować się sektorem kosmicznym, bo była przekonana, że jako Brytyjka nie ma na to szans. Eksploracja kosmosu była domeną Amerykanów i Rosjan.

W szkole jej idolką była Helen Sharman – pierwsza brytyjska astronautka. Później Libby uczęszczała na zajęcia do Akademii Kosmicznej. Słuchała wykładów o inżynierii i była gościem na farmie zajmującej się montażem satelitów. Im więcej się dowiadywała, tym bardziej pragnęła być częścią tego kosmicznego świata.

Gdy miała 17 lat i była w maturalnej klasie, wysłała e-mail do NASA, dzięki temu została tam zaproszona i mogła przyjrzeć się pracy specjalistów.

Po studiach na wydziale fizyki, zdobyła tytuł inżyniera przemysłu kosmicznego i odbyła staż w firmie produkującej satelity. Późnej pracowała jako instruktor w centrum kontroli lotów Columbusa w Niemczech, dzięki tej pracy została kontrolerką satelitów telekomunikacyjnych i badawczych.

Gdy brytyjska narodowa agencja kosmiczna ogłosiła, że szukają osoby, która zajmie się działalnością edukacyjną i promocyjną związaną z wyprawą Tima Peaka na międzynarodową stację kosmiczną ISS, Libby od razu zaczęła się starać o tę pracę i dostała ją. Dziś jest kierowniczką programu kosmicznego brytyjskiej agencji kosmicznej UKSA. Koordynuje pracę brytyjskich specjalistów od lotów załogowych i problemów związanych z mikrograwitacją.

Libby Jackson pisze o tym, że warto marzyć

We wprowadzeniu do Kosmicznych dziewczyn Libby napisała:

Pamiętajcie, by odnaleźć w swoim życiu pasję. Nigdy nie traćcie jej z oczu i nie bójcie się mówić o niej innym. Wyglądajcie okazji i korzystajcie z nich, ile sił. Nie cofajcie się przed podejmowaniem trudnych decyzji i nigdy nie obawiajcie się pytać. Jeśli się czemuś poświęcicie, możecie to osiągnąć. A nade wszystko: postawcie na frajdę i czerpanie przyjemności z tego, co robicie, bo życie jest za krótkie, by podchodzić do niego inaczej.

Te słowa niech będą dla nas wszystkich inspiracją. Warto marzyć i dążyć do tego, żeby te marzenia spełnić, tylko dzięki temu można osiągnąć sukces. Libby Jackson jest dowodem na to, że nie ma rzeczy, które są poza naszym zasięgiem.

Zachęcam Was do przeczytania Kosmicznych dziewczyn, bo to książka o kobietach, które miały i mają odwagę, żeby marzyć. Książkę możecie znaleźć tutaj.