Beata. Gorąca krew - zapowiedź Beata. Gorąca Krew

Nie będę ukrywać, że czekam na tę książkę. Piosenki Beaty Kozidrak i Bajmu stanowiły ścieżkę dźwiękową mojego dzieciństwa (zwłaszcza „stary Bajm”). Darzę tę wokalistkę dużym sentymentem i cieszę się, że mimo upływu lat nadal jest pełna wigoru i zapału do pracy. Skąd pomysł na autobiografię? Czas pandemii koronawirusa i izolacji zmusił artystkę do rezygnacji z wielu planów zawodowych, skłonił do spojrzenia na swoje życie, a tym samym zainspirował do spisania historii. Owocem kwarantanny stała się książka Beata. Gorąca krew, która swoją premierę będzie miała już 4 maja. 

Beata. Gorąca krew Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Beata. Gorąca krew

Już niedługo na półkach księgarni pojawi się autobiografia niezwykłej artystki, która na scenie muzycznej jest obecna ponad 40 lat! Beata. Gorąca krew ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora i premierę będzie miała dokładnie 4 maja, czyli w dniu urodzin autorki i zarazem jednej z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek polskiej muzyki rozrywkowej – Beaty Kozidrak. Znana dotąd jako charyzmatyczna piosenkarka, liderka grupy pop-rockowej Bajm, autorka tekstów piosenek, które do tej pory nucą kolejne pokolenia Polaków – teraz da nam się poznać z zupełnie nowej strony – jako pisarka.

Biorąc do ręki tę książkę, dostaniemy swoisty bilet w podróż po fascynującym życiu dziewczyny z lubelskiej starówki. Młoda, jeszcze niedoświadczona dość szybko poznaje mroczne strony życia. Jednak zdeterminowana i z silnym zapleczem wsparcia rodziny oraz przekonaniem, że spotka ją coś niezwykłego, praktycznie z dnia na dzień zostaje gwiazdą. Lektura Beata. Gorąca krew to zbiór fascynujących historii o barwnych epizodach kariery Beaty Kozidrak. To również zakulisowe smaczki, które docenią najwięksi fani. Poznamy bowiem m.in. okoliczności powstawiania największych, kultowych przebojów – od Piechotą do lata, przez Białą armię po Upiłam się tobą – a także ich ukryte znaczenie.

Kim jest Beata?

Beata Kozidrak stawia również czytelnika w roli obserwatora jej wewnętrznych przemian. Transformacji dziewczyny wrzuconej w męski świat w liderkę grupy zespołu rockowego. Zakompleksionej nastolatki w kobietę znającą swoją wartość. Córki w matkę. I wreszcie wycofanej poetki w ekspresyjną „tekściarę”, której piosenki są na ustach wszystkich. Z szarej osoby w divę i ikonę polskiej estrady.

Jak się można się domyślić, Beata. Gorąca krew to nie tylko książka o karierze scenicznej i wpatrywaniu się w światła jupiterów. Artystka opowiada również o swoim życiu prywatnym, które od dziesięcioleci wiedzie pod bacznym okiem mediów i pod presją sukcesu. Znajdziemy tu także dość odważnie opisany, pewien kluczowy dzień z życia Beaty, który stanowi on klamrę tej opowieści. To dzień jej rozwodu z Andrzejem Pietrasem, z którym postanowiła się rozstać po 36 latach małżeństwa.

Autobiografia Beaty Kozidrak wpadnie w nasze ręce dopiero 4 maja przy okazji uroczystego odśpiewania jej „Sto lat”, ale już teraz książkę można zamówić w przedsprzedaży, w tym miejscu.

Powiązane artykuły: