Czas łaski, nowy thriller prawniczy Johna Grishama

Był Czas zabijania, później Czas zapłaty, teraz nadszedł Czas łaski! Nowy thriller prawniczy Johna Grishama z Jakiem Brigancem już możecie znaleźć w księgarniach. Wydawca zapewnia, że w żadnej książce autora nie widać tak wyraźnie, że sprawiedliwość i prawo nie zawsze idą w parze, jak właśnie w Czasie łaski.

Czas łaski, nowy thriller prawniczy Johna Grishama

Czas łaski Johna Grishama — nowy thriller prawniczy

Czy wiecie, że Czas zabijania, pierwsza powieść Johna Grishama, której bohaterem jest Jake Brigance była jednocześnie debiutem pisarza? Książka ukazała się w 1988 roku po trzech latach pracy autora nad historią. Po ponad 20 latach pisarz zdecydował się wrócić do tego bohatera. I tak w 2013 roku ukazał się Czas zapłaty, a w 2020 – Czas łaski, który właśnie pojawił się w Polsce.

Jesteście ciekawi, o czym jest nowa książka Johna Grishama? Na pewno powinniście się przygotować na rollercoaster akcji i emocji.

Czas łaski, thriller z serii z Jakiem Brigancem

Nastolatek i kara śmierci

Autor znów zabiera czytelników na malownicze południe, do miasteczka Clanton w stanie Missisipi.

Hrabstwem wstrząsa morderstwo. Ofiarą jest jeden z bardziej znanych mieszkańców — Stuart Kofer, zastępca szeryfa. Wszystko wskazuje na to, że zbrodnię popełnił młody chłopak, szesnastoletni Drew Gamble, syn kochanki Kofera.

Chłopak ma być sądzony, jak dorosły. Mieszkańcy miasteczka są podzielni. Część już wydała wyrok, więc jest bardzo prawdopodobne, że i sąd skłoni się ku największemu wymiarowi kary — karze śmierci.

Jake Brigance słynie z tego, że w sądzie potrafi dokonać rzeczy niemożliwych. Nie bardzo ma ochotę na to, żeby zająć się nową sprawą, ale zdaje sobie sprawę, że poza nim nastolatek nie ma szans.

Za zbrodnią kryją się niebezpieczne tajemnice

Okazuje się, że sprawa na drugie dno, a prawnik będzie musiał ponownie zaryzykować wszystko, z karierą i bezpieczeństwem swojej rodziny włącznie, żeby uchronić chłopaka przed komorą gazową.

Czas zabijania, Czas zapłaty - seria: Jack Brigance

Nowy thriller prawniczy Johna Grishama możecie znaleźć tutaj: Czas łaski. W księgarniach pojawiły się też nowe, wizualnie spójne wydania poprzednich powieści z serii: Czas zabijania i Czas zapłaty.

Sprawdź też: