5 lekkich lektur na majówkę. Co przeczytać w długi weekend?

Co przeczytać w nadchodzący długi weekend? Przed Wami 5 lekkich lektur na majówkę. Wśród nich komedia kryminalna, obyczajówki, romans i… książkowa gra interaktywna. W sam raz na błogie leniuchowanie pod chmurką (ewentualnie pod sufitem).

5 lekkich lektur na majówkę. Co przeczytać w długi weekend?

5 lekkich lektur na majówkę. Co przeczytać w weekend?

Denise Grover Swank Stara miłość nie rdzewieje. Cztery wesela. Tom 2 5 lekkich lektur na majówkę

Stara miłość nie rdzewieje – Denise Grover Swank

Na początek drugi tom z serii Cztery wesela. Blair Hansen przerobiła już złamanie serca, skutecznie wyleczyła się więc z romantycznych uniesień. Ma ustabilizowane życie (jest adwokatką specjalizującą się w rozwodach) i narzeczonego, który wpisuje się w poukładane plany na przyszłość. Data ślubu jest już zaklepana.

Kiedy Blair spotyka kolegę ze szkoły prawniczej, Garretta Lowry’ego, który był jej pierwszą miłością, dawne uczucia zaczynają odżywać. Kobieta traci grunt pod nogami, jedno jednak wie na pewno: stanie na ślubnym kobiercu w wyznaczonym terminie. Pytanie tylko, z którym mężczyzną u boku.

Fragment książki przeczytacie TUTAJ >>
Premiera: 14 kwietnia 2021 r.
Link do książki: Stara miłość nie rdzewieje >>

Alek Rogoziński Ukochany z piekła rodem 5 lekkich lektur na majówkę

Ukochany z piekła rodem – Alek Rogoziński

Nowe, ulepszone wydanie komedii kryminalnej Alka Rogozińskiego. Joanna Szmidt, autorka poczytnych romansów, szuka szczęścia w miłości. Któregoś dnia poznaje Konrada – piekielnie przystojnego faceta, chodzący ideał i to młodszy od niej o dziesięć lat. Wygląda na to, że jej marzenia o udanym związku się spełnią. Niestety ktoś targnął się na życie Konrada. Pisarka razem ze swoją przyjaciółką i oddaną agentką przeprowadzają śledztwo na własną rękę. W jego trakcie okazuje się, że Konrad nie był takim aniołkiem, na jakiego się kreował…

Premiera: 14 kwietnia 2021 r.
Link do książki: Ukochany z piekła rodem >>

Barbara Kwinta Chwała meksykańskim zakonnicom 5 lekkich lektur na majówkę

Chwała meksykańskim zakonnicom – Barbara Kwinta

Emilia Starska jest o krok od stanięcia na ślubnym kobiercu. Jej matrymonialne plany burzy jednak list od zmarłej mamy. Po jego przeczytaniu stateczna i zorganizowana Emilia postanawia przewrócić swoje życie do góry nogami. Ucieka sprzed ołtarza, zostawiając za sobą niedoszłego męża, Dawida, oraz niedoszłych teściów – właścicieli wielkiej firmy odzieżowej, w której do tej pory pracowała Emilia. Młoda kobieta udaje się do rodzinnego domu, gdzie na strychu znajduje walizki babci Zofii, niegdyś rozchwytywanej krakowskiej krawcowej. To odkrycie przyniesie jej całkiem nowe plany i wyzwania.

Premiera: 20 kwietnia 2021 r.
Link do książki: Chwała meksykańskim zakonnicom >>

Nancy Springer Sprawa osobliwego wachlarza. Enola Holmes. Tom 4

Sprawa osobliwego wachlarza – Nancy Springer

Weekendowa propozycja dla młodzieży to czwarty tom przygód Enoli Holmes, czyli siostry Sherlocka, którą możecie znać z serialu Netflixa. Tym razem niezależna i błyskotliwa młoda detektyw zajmuje się sprawą lady Cecily. Kobieta za wszelką cenę chce uniknąć aranżowanego małżeństwa. Enola, która dotąd ukrywała przed bratem swoją działalność, teraz dla dobra sprawy zmuszona jest ujawnić swoją tożsamość i zaangażować Sherlocka w śledztwo. Czy uda się wydostać lady Cecily z matrymonialnych tarapatów?

Pozostałe książki z cyklu: Seria o Enoli Holmes >>
Premiera: 27 stycznia 2021 r.
Link do książki: Sprawa osobliwego wachlarza >>

 

Dziennik. Wyprawa 1907. Zakazane kopalnie. Interaktywna gra książkowa

Dziennik. Wyprawa 1907. Zakazane kopalnie

A może macie tymczasowo dosyć czytania? Jeśli tak, to na majówkę możecie zabrać ze sobą grę interaktywną w książkowej formie. Z tym Dziennikiem przeniesiecie się do starej, mrocznej, opuszczonej kopalni, w której czekają na Was zagadki i łamigłówki. W sam raz do rozruszania szarych komórek. Gdyby jednak główkowanie okazało się być za bardzo „pod górkę”, zawsze możecie skorzystać z podpowiedzi. 😉

Premiera: 14 kwietnia 2021 r.
Link do książki:  Wyprawa 1907. Zakazane kopalnie >>

5 lekkich lektur na majówkę

A co Wy polecilibyście do przeczytania w długi (i nie tylko) weekend? Wpiszcie w komentarzach Wasze typy lekkich, niezobowiązujących książek, w sam raz na relaks w wolny dzień. 🙂

Zobacz także: