Latarnia z Kiss River - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Diane Chamberlain na polskim rynku pojawiła się pod tytułem Latarnia z Kiss River. Książka przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom literatury obyczajowej, w której autorka czuje się niczym ryba w wodzie. Na swoim koncie ma ona mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień i od kilku lat tworzy niezwykle wciągające historie, które skradły już serca tysięcy czytelniczek na całym świecie. Latarnia z Kiss River to już kolejna część z bestsellerowej serii Chamberlain, która bez wątpienia przyniosła jej ogromną popularność. Jeśli zatem jeszcze do tej pory nie miałyście okazji zapoznać się z twórczością tej autorki, teraz jest doskonały moment, by nadrobić zaległości.

Nowość od Diane Chamberlain – druga część słynnego cyklu

W najnowszej powieści Diane Chamberlain akcja toczy się dwutorowo. Na początku czytelniczki poznają czternastoletnią Elizabeth Poor, córkę latarników z Kiss River i przenoszą się do lat 40. XX wieku. Bohaterka zakochuje się w żołnierzy ze Straży Wybrzeża, Sandym. Jednak na świecie panuje wojna, a to komplikuje wszelkie relacje i sprawy. Wkrótce w Kiss River zaczyna działać niemiecki szpieg, na którego trop wpada Bess. Jednak to odkrycie sprawia, że znika bez śladu na zawsze.

Druga historia toczy się już we współczesności, a jej bohaterką jest Gina Higgins, nauczycielka nauk ścisłych i badaczka historii latarni morskich. Kobieta zjawia się w Outer Bank, by zbadać imponującą soczewkę Fresnela. To wydobyty z oceanu element, który kiedyś był częścią latarni w Kiss River. Kobieta zatrzymuje się u Clay i Lacey O’Neill, rodzeństwa, z którym bardzo szybko nawiązuje przyjacielskie relacje. Nie podejrzewają oni jednak, że bohaterką powodują jeszcze jakieś inne cele, oprócz tych naukowych. Szybko jednak okazuje się, że Gina kieruje się zapiskami dziewczyny imieniem Bess, która żyła w latach 40. XX wieku. Jednocześnie twierdzi ona, że chce jedynie nagłośnić sprawę soczewki i rozsławić niewielkie miasteczko. Sprawy nieco się zmieniają, kiedy zakochuje się w Clayu i wiele aspektów przestaje być dla niej obojętnymi. Jednak o co właściwie jej chodzi i co łączy ją z losami osób z przeszłości?

Nowość od Diane Chamberlain pt. Latarnia z Kiss River znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!