Beren i Luthien - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Beren i Luthien Tolkiena, to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych książek fantasy tego roku. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że niedługo ujrzy ona światło dzienne. Teraz mamy przyjemność zakomunikować, że jest już dostępna w sprzedaży. Nie mamy wątpliwości, co do tego, że fakt ten zasługuje na uwagę nie tylko miłośników literatury Tolkiena. Wszak wielkimi krokami zbliżają się do nas święta Bożego Narodzenia. Już najwyższy czas zacząć pomału kompletować prezenty, albo chociaż, pomysły na nie. A czy może być coś lepszego niż książka? Wydaje nam się, że to pytanie nie wymaga odpowiedzi.

Beren i Luthien – epicka opowieść z ręki mistrza

Beren i Luthien to historia, która została drobiazgowo odtworzona z rękopisów samego Tolkiena. To pierwsza taka publikacja, ścieśniająca wszystkie notatki i fragmenty w jeden, zwarty tekst. Dzięki temu miłośnicy kultowej już serii pt. Władca Pierścieni czy książki Hobbit mają szansę po raz kolejny spotkać elfy, ludzi, krasnoludy i mniej przyjemnych orków. To również niezapomniana wędrówka przez malownicze, a niekiedy ponure, krainy Śródziemia.

Jak z pewnością orientują się miłośnicy twórczości Tolkiena, historia Berena i Luthien z biegiem czasu stała się zasadniczym elementem w ewolucji Silmarillionu, zbioru mitów i legend Pierwszej Ery świata stworzonego przez autora. Opowieść ta powstała rok po tym, jak pisarz powrócił z bitwy nad Sommą we Francji.

Nad całym projektem i ostatecznym kształtem tej książki czuwał Christopher Tolkien, syn mistrza gatunku. Do dyspozycji miał obszerny materiał, z którego starał się wybrać te najważniejsze wątki, tak, aby zarys historii odpowiadał temu, co chciał przedstawić ojciec. Dlatego też Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z opowieścią w pierwotnej wersji, a także z fragmentami późniejszych tekstów, prezentowanych w formie prozy i poezji. Wszystko to ma na celu pokazanie, jakie zmiany przechodziła cała historia w trakcie jej tworzenia. Po raz pierwszy zestawione razem ujawniają utracone później jej aspekty związane zarówno z wydarzeniami, jak i z samą narracją.

Książkę pt. Beren i Luthien znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!