Najlepsza książka ostatnich 125 lat według New York Timesa Najlepsza książka ostatnich 125 lat według New York Timesa

Przełom starego i nowego roku ściśle związany jest z różnorodnymi podsumowaniami. Analizy i konkluzje dotyczą w zasadzie wszystkich aspektów życia. Niektóre z nich są całkiem ciekawe. Zwłaszcza wyniki pewnego głosowania, niedawno opublikowane na łamach New York Timesa. Dziennik postanowił przeprowadzić ranking wśród czytelników i wybrać najlepszą książkę ostatnich 125 lat! Zobacz, która powieść zdobyła pierwsze miejsce!

Najlepsza książka ostatnich 125 lat na TaniaKsiazka.pl >>

Najlepsza książka ostatnich 125 lat według New York Timesa

Najlepsza książka ostatnich 125 lat? Dlaczego nowojorski dziennik postanowił zorganizować ten plebiscyt akurat teraz? Ponieważ mija właśnie 125 lat od powstania tej części gazety, która poświęcona jest recenzjom dzieł literackich. Biorąc pod uwagę, ile przez ten czas pojawiło się pozycji na rynku, wybór tej jedynej wydaje się prawie niemożliwy! Okazuje się jednak, że choć w mojej głowie się to nie mieści, zmieściło się w wielu głowach miłośników czytania.

W plebiscycie wzięli udział ludzie z całego świata. Do redakcji spłynęło ponad 200 000 głosów! Dzięki temu rankingowi udało się ustalić, że najlepsza książka ostatnich 125 lat według New York Timesa i jego czytelników to Zabić Drozda Harpera Lee. Warto jednak pokazać, jakie jeszcze dzieła znalazły się na szczycie zestawienia. Wielka literacka piątka to:

  1. Zabić drozda – Harper Lee,
  2. Władca Pierścieni – JRR Tolkien,
  3. 1984 – George Orwell,
  4. Sto lat samotności – Gabriel Garcia Marquez,
  5. Umiłowana – Toni Morrison.

Znasz już któryś z tych tytułów? Ja mam za sobą trzy. Muszę nadrobić tylko pierwszą i ostatnią 😉

Zabić Drozda, Harper Lee

Najlepsza książka ostatnich 125 lat na TaniaKsiazka.pl >>

Najlepsza książka ostatnich 125 lat, czyli Zabić Drozda Harpera Lee, to niekwestionowany międzynarodowy bestseller. Napisana w 1960 i rok później uhonorowana Nagrodą Pulitzera powieść to poruszająca historia dotykająca tego, co najcenniejsze w życiu człowieka – dobroci, współczucia i miłości.

Akcja rozgrywa się w trzydziestych latach XX wieku w małym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych. Pisarz wciąga nas w proces sądowy, podczas którego adwokat Atticus Finch broni młodego czarnoskórego mężczyzny, oskarżonego o gwałt na białej dziewczynie, Mayelli Ewell. Biorąc pod uwagę powszechny rasizm panujący w USA, jego sprawa staje się symbolem trudnej, codziennej walki o równouprawnienie.

Jeśli do tej pory nie udało Ci się przeczytać tej książki, możesz ją zamówić w tym miejscu.

Czytaj także: