Biblia na komunię

Biblia na komunię to klasyka gatunku. Pięknie wydane Pismo Święte stanowi świetny pomysł na ponadczasowy komunijny prezent. Zastanawiacie się, którą Biblię wybrać? Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik z najciekawszymi współczesnymi wydaniami Pisma Świętego.

 

Biblia – Stary i Nowy Testament 

 

Biblia to natchniona przez Boga księga wyznawców chrześcijaństwa. W skład chrześcijańskiego Pisma Świętego wchodzą Stary oraz Nowy Testament. Katolicki Stary Testament liczy sobie 46 ksiąg, a rozpoczyna go historia o stworzeniu świata. Nowy Testament to 27 ksiąg, wśród których znajdziemy m.in. Ewangelie oraz Dzieje Apostolskie.

 

Tłumaczenia Biblii

 

Istnieje wiele współczesnych tłumaczeń Pisma Świętego. W XX wieku dużą popularność zdobyła Biblia Tysiąclecia tłumaczona przez Benedyktynów z Tyńca. Obecnie uważa się, że najlepszy przekład to tzw. Biblia poznańska, którą opracowali księża Michał Peter i Marian Wolniewicz.

Obok klasycznych wydań Pisma Świętego istnieją także Biblie obrazkowe dla dzieci. Zawierają one jedynie najważniejsze księgi, podane w przystępnej formie. Ich język został dostosowany do możliwości najmłodszych. Korzystanie z takiej Biblii przypomina czytanie zwykłych książeczek dla dzieci. Dlatego też świetnie sprawdzi się jako prezent na komunię. 

 

Biblia. Które wydanie wybrać?

 

Biblia na komunię: Pismo Święte. Stary i Nowy Testament

Na początek klasyczna propozycja. Pismo Święte. Stary i Nowy Testament to Biblia poznańska. Zawiera pełen tekst Starego i Nowego Testamentu, uzupełniony o komentarze. Dzięki twardej oprawie, to wydanie Pisma pozostanie w rodzinie na długi czas. Będzie także wartościową pamiątką, do której dziecko może wracać nawet w późniejszych latach.

 

Biblia na komunię: Biblia z papugą. Pismo Święte dla młodych

Biblia z papugą to najpopularniejsze na świecie wydanie Pisma Świętego dla dzieci i młodzieży. W polskiej edycji jako podstawę wykorzystano Biblię Tysiąclecia. Pismo Święte dla młodych zawiera pełen tekst Starego i Nowego Testamentu, uzupełniony o mapy, grafiki, didaskalia, komentarze i ciekawostki. Dzięki temu Biblia z papugą jest przystępna w odbiorze i mogą z niej korzystać, zarówno młodsi, jak i starsi Czytelnicy.

 

Biblia na komunię: Biblia komiks

Biblia komiks to historie ze Starego i Nowego Testamentu przedstawione w niestandardowej, bo obrazkowej formie. To wydanie Biblii to połączenie nowoczesnej sztuki komiksowej z ponadczasowym, chrześcijańskim przesłaniem. W Biblii komiksie znajdziecie superbohaterów, uzdrawiających chorych i zbawiających świat. Praca Sergio Cariello z pewnością zaintryguje ciekawych świata młodych ludzi i zachęci ich do zgłębiania tajemnic religii.

Więcej pomysłów i inspiracji na komunijne prezenty znajdziecie tutaj.