Książki sensoryczne dla dzieci - zestawienie książek Ksiązki sensoryczne dla dzieci

Szukasz wartościowych, pierwszych książeczek dla swojej pociechy? Weź pod uwagę książki sensoryczne dla dzieci, które pobudzą jej rozwój psychofizyczny. Nadają się one do zabawy, wspomagają kształtowanie umiejętności wzrokowych, słuchowych i manualnych, rozwijają zdolność logicznego o kreatywnego myślenia, a także pomagają skupiać uwagę i poznawać otaczający świat. Taka książeczka to same korzyści, również dla rodzica, czyli Ciebie! Dzięki nim zyskasz bowiem fajne pomysły na wspólne spędzanie czasu ze swoim dzieckiem. 

Mama z dzieckiem oglądają książki sensoryczne dla dzieci

Książki sensoryczne dla dzieci

Książki sensoryczne dla dzieci to tak naprawdę zabawki, które mają formę książeczek. Wykonuje się je z przyjaznych dziecku materiałów –  naturalnych, miękkich, przyjemnych w dotyku. Szeleszczące „kartki”, czy zróżnicowane faktury natomiast mają za zadanie zaciekawić dziecko i zainspirować do badania ich intrygujących powierzchni. Książki sensoryczne powstają bowiem z myślą o wspomaganiu rozwoju dzieci już od pierwszych dni ich życia. Stymulują naturalną ciekawość maluszków, a nawet inspirują do różnego rodzaju aktywności. Ich wielkość jest dostosowana do małych dziecięcych dłoni, dzięki czemu łatwo je trzymać. Wręczając dziecku taką pierwszą „lekturę”, możesz mieć pewność, że zacznie ją gnieść, ściskać, szarpać, a nawet wkładać do buzi. Nie musisz się jednak niczego obawiać. Twojemu dziecku nic nie grozi, ponieważ tego typu książeczki są całkowicie bezpieczne, a te materiałowe bez problemu zachowasz w czystości, piorąc je w pralce.

Książki sensoryczne dla starszych dzieci wspierają naukę nazw kolorów, kształtów, przedmiotów czy zwierząt, a także praktycznych umiejętności, jak wiązanie butów, zapinanie zamków i naukę zegarka. Wszystkie publikacje są wielobarwne, a te dla najmłodszych często są utrzymane w kontrastowej kolorystyce. W bogatej ofercie książeczek sensorycznych dla dzieci znajdziesz egzemplarze z lusterkami, wstążeczkami, rzepami, wskazówkami, otworami – elementami, które mają zachęcić Twoje dziecko do różnorodnych ćwiczeń. Budowanie dziecięcej biblioteczki warto zacząć od sensorycznych pozycji.  Dzięki zabawie dzieci uczą się przecież znacznie chętniej!

Zestawienie książek sensorycznych dla dzieci

Moja pierwsza biała rybka książeczka sensoryczna, Van Gudio Genechten

Moja pierwsza biała rybka książeczka sensoryczna Sprawdż na TaniaKsiaka.pl >>

Moja pierwsza biała rybka książeczka sensoryczna to książeczka sensoryczna dla niemowląt, idealna do przytulania, ponieważ ma formę szeleszczącej poduszeczki. Unikalna kombinacja kolorystyczna wspomaga rozwój percepcji wzrokowej, a proste, miłe dla oka kształty skupiają uwagą najmłodszych dzieci. To idealny wybór, jeśli chcesz wprowadzić swoje dziecko do świata książek. Jeśli jesteś zainteresowany, pod tym linkiem możesz zamówić egzemplarz dla swojego dziecka. Zachęcam Cię również do zapoznania się z innymi publikacjami z serii Mała biała rybka.

Miękka książeczka – kształty

Miękka książeczka - kształty

 

Miękka książeczka. Kształty to materiałowa książeczka sensoryczna wykonana z miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny. Jej atutami są żywe, jasne kolory, folia wszyta w kartki, która powoduje szelest przy zgniataniu i oraz umieszczony wewnątrz piszczek. Na ośmiu stronach znajdują się przyjazne obrazki, które wprowadzają maluszki w świat kształtów i figur geometrycznych. Książeczka ta jest zamykana na rzep, który dla tak małego człowieka również jest niezwykle intrygującym elementem. Książeczka ta bawi i uczy i wspiera rozwój dzieci od pierwszych miesięcy życia. Znajdziesz ją w tym miejscu.

Na łące. Baw się i dotknij, Grażyna Wasilewicz

Na łące. Baw się i dotknij. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Książeczka sensoryczna w twardej oprawie pt. Na łące należy do serii Baw się i dotknij, przeznaczonej dla dzieci w wieku 0-3. Wszystkie części tego cyklu zachęcają dziecko do wyciągania rączek w kierunku kolorowych zwierzątek, wykończonych przyjemnymi w dotyku silikonowymi wstawkami. Lektura ta zachęca do oglądania obrazków, dotykania wypukłych detali i roznieca miłość do książek. Gwarantuje naukę przez zabawę oraz doskonale spędzony czas z dzieckiem. Książeczki z serii możesz zamówić w tym miejscu.

Jakie to łatwe. Moje buty

Moje buty. Jakie to łatwe Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Seria Jakie to łatwe przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci, tych w wieku przedszkolnym. Jedną z części jest książka sensoryczna Moje buty, która wspomaga naukę wiązania sznurowadeł. Do książki dołączono dwukolorową sznurówkę. To na niej kilkulatek będzie mógł rozpocząć ćwiczenia w skomplikowanej sztuce wiązania bucików. Proste wskazówki krok po kroku oraz łatwa do zapamiętania rymowanka pozwoli na szybkie przyswojenie tej tajemnej sztuki! Pod tym linkiem czeka na Ciebie klucz do zawiązanych sznurówek Twego dziecka. Tu natomiast znajdziesz książeczkę pt. Mój zegar Tik-Tak, z tarczą zegarową i ruchomymi wskazówkami, czyli idealną pomoc w nauce określania czasu.

Interaktywna książeczka Dżungla

Interaktywna książeczka Dżungla Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Książki sensoryczne dla dzieci to również książki interaktywne na baterie. Przykładem takiej zabawki jest Dżungla. Każda ze stron tej świetnej książko-zabawki zawiera kolorowe ilustracje. Po przełożeniu każdej z nich książeczka wydaje łagodne, miłe dla ucha dźwięki. Ruchome elementy, które mają różnorodne faktury, można naciskać, przekręcać i przesuwać – przy każdej z tych akcji gra wesoła melodyjka. Czas spędzony z tą książeczką uczy dziecko małej motoryki, rozwija wyobraźnię, zdolności opowiadania oraz doskonali zmysły dotyku, słuchu i wzroku.

Zobacz także: