Książkowa przygoda z przyrodą! Polecamy książki dla dzieci

Dzieci mają tę wspaniałą właściwość, że ciekawi je wszystko, co je otacza. Nawet krótki spacer z przedszkolakiem zamienia się w wyprawę małego odkrywcy. — Bo trzeba przyjrzeć się kolorom żuka. Zbadać czy to, co niesie mrówka, faktycznie jest od niej cięższe. Do kieszonki schować piórko, patyczek i kamyk — na pamiątkę. — Znacie to? W taką edukacyjną wyprawę po arkanach flory i fauny możemy się udać też na kartach książek dla dzieci. Zawsze jest czas na książkową przygodę z przyrodą.

Książkowa przygoda z przyrodą! Polecamy książki dla dzieci

Książkowa przygoda z przyrodą – książki dla dzieci, które uczą świata natury

Jest mnóstwo ciekawych, mądrych i pięknych książek dla dzieci, które odkrywają przed małym czytelnikiem tajemnice świata przyrody. To książki z zacięciem popularnonaukowym, ale nie tylko. Wśród nich znajdziemy też wiele fabularnych opowieści, w których maluchy odkrywają, towarzysząc głównym bohaterom i wspólnie przeżywając przygody.

Wybrałam kilka „przewodników”, dzięki którym dzieci mogą przeżyć ciekawą i fascynującą przygodę z przyrodą.

Niesamowite nasionka Ewa Podleś

Niesamowite nasionka - przygoda z przyrodą

Niesamowite nasionka Ewy Podleś to książka, która za pomocą przystępnych informacji i pięknych ilustracji przybliży dzieciom fascynujące tajemnice nasionek. Przecież niektóre są tak maleńkie, że można ich nawet nie zauważyć, inne tak duże, że można się o nie potknąć. Dodatkowo mogą się pochwalić ferią barw i różnorodnością kształtów, a z niektórych można przygotowywać smakołyki.

Tu znajdziesz książkę Niesamowite nasionka.

W świecie małp Asia GwisW świecie małp - okładka

Asia Gwis w swojej książce pokazuje, jak różnorodnym gatunkiem są małpy. W końcu małpa małpie nierówna (porównajcie goryla z kapucynką). To dlatego, że co innego lubią, mieszkają w różnych zakątkach świata. Ponadto niektóre gatunki radzą sobie nawet w ekstremalnych warunkach.

Ta książka to pięknie ilustrowany, pełen ciekawostek przewodnik po małpim świecie. Dlatego maluchy będą tak zajęte czytaniem, że przez chwilę zapomną o swoich małpich harcach 😉

Książkę dla dzieci W świecie małp Asi Gwis znajdziecie w tym miejscu.

Hania Humorek ratuje świat! Megan McDonald i Peter Reynolds 

Hania Humorek ratuje świat! - książka o ekologii dla dzieci

Autorzy w tej książeczce z serii Hania Humorek w fabularną opowieść wplatają tematy związane z ekologią. Główna bohaterka na jednej ze szkolnych lekcji poznaje problem zagrożeń, jakie wiszą nad lasami równikowymi i rzadkimi zwierzętami. Dowiaduje się też, dlaczego trzeba segregować śmieci i zbierać surowce wtórne. Przecież Hania w obliczu problemów nie ma zamiaru siedzieć z założonymi rękami – od razu zabiera się do dzieła.

Po tę książkę z serii o Hani Humorek zajrzyjcie tutaj.

Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Którędy do Yellowstone? - książka dla dzieci o przyrodzie

Mały czytelnik wraz z dwojgiem miłych bohaterów: żubrem Kubą i wiewiórką Ulą, uda się w podróż po ośmiu parkach narodowych świata: od Polski, przez Ameryki, po Grenlandię. Jej wynikiem będzie wspólna przygoda z dziką przyrodą, podczas której wiele się nauczą. W końcu natura jest niesamowita i nieprzewidywalna.

Książkę Którędy do Yellowstone? znajdziecie w tym miejscu.

Książkowa przygoda z przyrodą! Polecamy książki dla dzieci

Więcej książek o przyrodzie dla dzieci znajdziecie w promocji Przygoda z przyrodą w TaniaKsiazka.pl.

Sprawdź też: