Wydawnictwo Dwie siostry - zestawienie nowości i zapowiedzi Wydawnictwo Dwie Siostry

Szukasz interesujących książek dla swojego dziecka? Zwróć uwagę na publikacje, które poleca Wydawnictwo Dwie Siostry. W jego bogatej ofercie nowości i zapowiedzi znajdziecie wiele ciekawych tytułów. Jakie wartościowe lektury już trafiły, bądź jeszcze trafią na półki księgarni? I być może do biblioteczki Twojego dziecka? 

Wydawnictwo Dwie Siostry Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Wydawnictwo Dwie siostry – porcja lektur dla Twojej pociechy

Zobacz, jakie książki Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało dla dzieci, by wesprzeć ich rozwój oraz zadbać o wartościowe spędzanie czasu wolnego.

Rymosmaki, Szymon Barabach, 4+

Rymosmaki Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

 

Rymosmaki Szymona Barabacha, czyli zbiór zabawnych wierszyków o kulinarnych przygodach różnych mieszkańców świata, w księgarniach dostępny jest już od 28 kwietnia.  Podczas lektury tej książki brzuchy Waszych dzieci będą na przemian trząść się ze śmiechu i radośnie burczeć na wspomnienie pyszności z różnych zakątków kuli ziemskiej. Spotkanie z nią bowiem to również porcja (nomen omen) wiedzy, ponieważ można się z niej dowiedzieć, skąd pochodzą i czym są sushi, wok, tażin, langosz, burrito czy szakalaka. Absurdalne rymowanki, a raczek rymosmaki, Szymona Barabacha i zabawne oraz kolorowe ilustracje Kasi Fryzy zabiorą Twoje dziecko w zwariowaną podróż dookoła świata tropem potraw i kulinarnych zwyczajów.

Czego można się spodziewać? Otóż sama Królowa Szwecji śledzi śledzie! Omar z Maroka ucieka przed tażinem, Paryżanin Jean Paul Constanty wcina croissanty, Mieszkańcy Budapesztu gorączkowo szukają zaginionej papryki, a Meksykanie zapewniają, że jakoś tacos to będzie. Ja natomiast zapewniam, że Rymosmaki są dostępne w tym miejscu

Svartle. Superbohater w czerni, Hakon Ovreas, 8+

Svartle. Superbohater w czerni Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Svartle. Superbohater w czerni to druga część cyklu autorstwa Hakona Ovreasa o młodocianych superbohaterach, ale też o sile przyjaźni, wierności i odwadze. Zapoznaj dziecko z tą serią, ponieważ szalone poczucie humoru autora, a tym samym bohaterów zapewnią mu doskonałą rozrywkę po szkole.

Główny bohater o imieniu Alte zastanawia się jak by tu zwrócić na siebie uwagę nowej koleżanki z sąsiedztwa. Wpada na szalony pomysł: porwie najpiękniejszą kurę wójta, a potem ją uratuje i zyska sławę, trafiając na pierwsze strony gazet jako nieustraszony kurzy wybawca. Niestety, jak się można domyślić, wszystko idzie nie tak. Drogocenna kura znika, a chłopiec wpada w niezłe tarapaty. I tu wkraczają jego przyjaciele Rune i Ase. Gdy zapadnie zmrok, wszyscy troje będą musieli się przemienić! Svartle, superbohater w czerni, Brune, brązowy stróż prawa własności, i Blase, niebieska mścicielka znów wkraczają do akcji!

Od kwietnia ta książka również jest dostępna, m.in. pod tym linkiem.

Atlas podróżników. Historie wypraw na krańce świata, Isabel Minhos Martins, 8 +

Atlas podróżników Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jeśli masz w domu małego fascynata dalekimi wyprawami, choćby na razie tylko palcem po mapie, książka Atlas podróżników. Historie wypraw na krańce świata autorstwa Isabel Minhos Martins będzie dla niego doskonałym wyborem. To efektownie zilustrowana publikacja o charakterze edukacyjnym o odkrywcach i podróżnikach z różnych epok i różnych części świata, nagrodzona prestiżową BolognaRagazziAward2019.

Dawno, dawno temu, przed wiekami wiele obszarów naszej planety pozostawało nieznanych dla człowieka. Nie wiedzieliśmy nic o ich geografii, przyrodzie ani mieszkańcach. Chcąc je poznać, należało wyruszyć w drogę. Sposobów przemieszczania się było kilka. Można było wybrać się pieszo, konno, na grzbiecie wielbłąda czy na pokładzie statku. Odważni wyprawiali się w nieznane, by potem powrócić z niezwykłymi opowieściami o odległych miejscach. To właśnie oni – podróżnicy z różnych czasów i stron świata, tacy jak Pyteasz, Marco Polo, Ibn Battuta, BartolomeuDias, Aleksander von Humboldt czy Karol Darwin, są bohaterami tej książki.

Książka od 5 maja czeka na Twoje dziecko w tym miejscu.

Smocza historia. Ćwiczenia rysunkowe dla czterolatków, Dominika Czerniak-Chojnacka, 3+

Smocza historia. Ćwiczenia rysunkowe dla czterolatków Sprawdź na TaniaKsaizka.pl >>

Masz w domu przedszkolaka? Koniecznie daj mu w prezencie książkę Smocza historia. Ćwiczenia rysunkowe dla czterolatków autorstwa Dominiki Czerniak-Chojnackiej. To trzeci z trzech nowych tomów serii zeszytów edukacyjnych, który da Twojemu dziecku dużo frajdy. Zwłaszcza gdy zobaczy naklejki! Cykl Mądrale to pomysłowe zeszyty edukacyjne dla przedszkolaków. Twój przedszkolak znajdzie w nich mnóstwo urozmaiconych zadań, zestaw nalepek oraz okazję do świetnej zabawy z sympatycznymi bohaterami. Ponadto rozwinie sprawność manualną i wprawi się w samodzielnym myśleniu.

W tej części wesoły Smok Robert zaprasza do malowania, naklejania, wydzierania, rysowania szlaczków i innych twórczych zabaw rozwijających sprawność ręki.

Książeczkę od 12 maja można zamawiać m.in. pod tym linkiem.

Kasieńka, Sarah Crossan, 12+

Kasieńka Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Wydawnictwo Dwie Siostry na dzień 9 czerwca planuje premierę książki Kasieńka Sarah Crossan. Nie jest to taka zupełna nowość, a jedynie nowe wydanie znanej już, przejmującej powieści o życiu polskiej dwunastolatki na emigracji w Anglii. Kasia jedzie z mamą za granicę w poszukiwaniu ojca, który nagle odszedł bez słowa pożegnania dwa lata wcześniej. Dziewczynka musi się odnaleźć w ciasnym, obskurnym mieszkaniem w Coventry, w angielskiej szkole, w której jest tą „inną” i na ulicach nieznanego miasta, po których co wieczór prowadza ją matka, desperacko probując znaleźć męża. Ten jednak chyba wcale nie chce być odnaleziony. Kasieńka stara się uciec od problemów. Zaczyna pływać i… po raz pierwszy się zakochuje.

Książkę o trudach dojrzewania, która przełamuje granice gatunkowe, urzeka szczerością, przenikliwością i poetycką formą możesz zamówić przedpremierowo na tej stronie.

***

Inne wspaniałe lektury dla dzieci z Wydawnictwa Dwie Siostry możesz przeglądać, przechodząc na tę stronę. Jestem przekonana, że razem ze swoim dzieckiem wybierzecie tam interesujące tytuły na wiosenne i letnie chwile z książką.

Zobacz także: