Ruszyły zdjęcia do Innych ludzi

Nowa książka Doroty Masłowskiej to projekt, który zaskoczy niejednego Czytelnika. W przypadku tej znakomitej pisarki nie ma mowy o nudzie czy klasycznej prozie. Masłowska niejednokrotnie udowodniła, że potrafi tworzyć niezwykłe teksty, które skłaniają do refleksji i inspirują, a przede wszystkim, zaskakują. I tym razem nie zawodzi. Już 10 maja 2018 roku światło dzienne ujrzy jej nowa książka, a właściwie hip-hopowy poemat, pt. Inni ludzie. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z niezwykłą twórczością tej autorki, to doskonały moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa książka Doroty Masłowskiej – śmiały eksperyment

Najnowsza historia pisarki, przedstawiona w niecodziennej aranżacji, prezentuje obraz współczesnej Warszawy. Stolicy Polski, która wypełniona jest smogiem, drogimi autami, tanimi relacjami i wysokimi aspiracjami. A do tego bez zawahania się można dorzucić niskie pobudki. Obraz jednocześnie poetycki i wulgarny, zabawny i mroczny. Głównym narratorem jest niespełniony „raper”, wywodzący się z typowego blokowiska. Mężczyzna marzy, że kiedyś zostanie sławnym hip-hopowcem. Oto jak powieść opisuje wydawca:

Gatunkowa hybryda, polifoniczny utwór-potwór, którego komiksowo uproszczone postacie, jak to u Masłowskiej, zdają się bohaterami posiłkowymi. Bo prawdziwym, najważniejszym bohaterem jest tu język, którym mówią (albo który mówi nimi): buzujący energią i dowcipem, a jednocześnie brutalny, kaleki, pełen niechęci i uprzedzeń. To w nim rozgrywa się erozja więzi, resztek wyższych uczuć i ludzkiej solidarności. To on, śmieszny i potworny jednocześnie, zadaje bolesne pytania o moment, w którym znaleźliśmy się jako wspólnota. Czy inni ludzie to nie przypadkiem my?

Nowa książka Doroty Masłowskiej zaskoczy nie tylko sposobem narracji. Muzyczne nawiązania i inspiracje będą dostrzegalne również w formacie samej książki. Czytelnicy będą mieli okazję wziąć w dłonie tom, który wizualnie przypomina płytę kompaktową. Oczywiście książka będzie znacznie większa niż klasyczne opakowania na krążki.

Przypominamy, że nowa książka Doroty Masłowskiej pt. Inni ludzie, pojawi się w sprzedaży 10 maja bieżącego roku. Powieść znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę książkę wszystkim miłośnikom nietuzinkowych narracji i historii, które skłaniają do refleksji.