Biblioteka na wrocławskim dworcu
Biblioteka na dworcu wrocławskim

http://www.wroclaw.pl/biblioteka-wroclaw-dworzec-glowny

Biblioteka na wrocławskim dworcu PKP jest już czynna. Bez wątpienia jest to jedna z lepszych wiadomości dla wszystkich miłośników książek, którzy dużo podróżują, ale również dla tych, którzy po książki sięgają mniej z różnych powodów.

Teraz osoby, które dużo podróżują, co wiąże się z godzinami przebywania na dworcu, będą mogły umilić sobie czas czytając książki.  Szczególnie jeśli trafią na Wrocław Główny, bo to właśnie tam 12 maja otworzono oficjalnie filię Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Biblioteka na wrocławskim dworcu – rozwiązanie przyjazne Czytelnikom

Nie trzeba z pewnością przekonywać żadnego z miłośników książek, o tym, iż jest to wspaniała idea. Biorąc pod uwagę fakt, że Polakom wciąż zarzuca się niski procent czytelnictwa, takie rozwiązanie może poprawić również statystyki. Na temat samego projektu wypowiedział się sam prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz:

Do niedawna, byliśmy Światową Stolicą Książki. Taki tytuł zobowiązuje. Dlatego też staramy się, aby we Wrocławiu było udostępnianych coraz więcej miejsc takich jak to, znajdujących się bliżej ludzi. Zachęcających nie tylko do wejścia i wypożyczenia książki, ale do uczestnictwa w kulturze i pozostania na dłużej. Jestem przekonany, że otwierana właśnie filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, multimedialna, ale jednocześnie z domowym klimatem, stanie się jedną z takich przestrzeni. Miejscem do poczytania, skorzystania z Internetu, ale też spotkań z ciekawymi ludźmi i wspólnego spędzenia czasu.

Biblioteka na wrocławskim dworcu

http://www.wroclaw.pl/biblioteka-wroclaw-dworzec-glowny

Obok przedstawiamy wam zdjęcia, na których widać aranżację pomieszczenia. Zgodnie z założeniami, biblioteka ma przypominać wygodny apartament, w którym podróżni mogą znaleźć chwilę wytchnienia w podróży. Za projekt odpowiada firma ReaDesign.

Biblioteka na wrocławskim dworcu

http://www.wroclaw.pl/biblioteka-wroclaw-dworzec-glowny

Czytelników najbardziej ucieszy z pewnością fakt, iż w swoich zasobach biblioteka posiada aż 20 tysięcy woluminów.  W skład zbiorów wchodzą również gry planszowe, ponad 1.5 tysiąca tomów mangowych komiksów oraz pokaźna kolekcja książek mówionych. Również najmłodsi znajdą tu coś dla siebie. Filia została wyposażona w książeczki dla dzieci w różnym wieku. Mają więc książki-zabawki, ale także lektury służące za pierwsze elementarze i takie, które rozwijają umiejętność czytania.

Nie pozostaje więc nic innego, jak wsiąść do pociągu i ruszać w drogę!

Wszystkich miłośników książek i nowości zapraszamy tutaj!