Blondynka - zwiastun ekranizacji bestsellerowej powieści o Marilyn Monroe

Znał (i ciągle zna) ją cały świat. Postrzegana jako piękność, bożyszcze, dla wielu nieosiągalny i pożądany ideał kobiety. Marilyn Monroe to niezaprzeczalnie ikona, wizerunek, kreacja. Ile w niej było prawdziwej Normy Jeane? Odpowiedzi na te pytania przyniesie widzom film Blondynka, oparty na bestsellerowej powieści Joyce Carol Oates. Zwiastun ekranizacji wyprodukowanej przez Netfliksa jest już dostępny w sieci.

Blondynka - zwiastun ekranizacji bestsellerowej powieści o Marilyn Monroe

Blondynka – zwiastun ekranizacji Netfliksa

Co ciekawe, w rolę jednej z najbardziej charakterystycznych blondynek w historii, wcieliła się… brunetka.  Ana de Armas, bo o niej mowa, to kubańska aktorka znana z ról w m.in. Na noże i Blade Runner 2049. Na ekranie towarzyszy jej Adrien Brody, który zagrał Arthura Millera, trzeciego męża Marilyn. Burzliwe małżeństwo z uznanym dramatopisarzem (Miller był laureatem Nagrody Pulitzera) było najdłuższym, choć nieszczęśliwym związkiem Monroe.

Blondynkę dla Netfliksa wyreżyserował Andrew Dominik. Film zapowiadany jest jako mroczny i bezkompromisowy. To pierwsza produkcja Netfliksa, która została przydzielona do kategorii wiekowej tylko dla dorosłych widzów.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun:

Blondynka Joyce Carol Oates

Blondynka – powieść Joyce Carol Oates

Książka Joyce Carol Oates nie jest biografią Normy Jeane, lecz powieścią fabularną, opartą na życiorysie gwiazdy.

W Blondynce poznajemy Normę na różnych etapach jej życia. Od okresu dzieciństwa i wczesnych lat nastoletnich, w którym dotknęła ją choroba matki oraz ciągła tułaczka po rodzinach zastępczych. Obserwujemy jej pierwsze małżeństwo, które zawarła przed ukończeniem 16 roku życia. Patrzymy na rozwój kariery Normy, burzliwe drugie i trzecie małżeństwo, walkę z uzależnieniami i z przyklejoną do niej etykietką pustej seksbomby.

Norma Jane spala się od płomienia świecy, za który miliony ludzi na całym świecie dałyby się pokrajać. Próbuje odnaleźć samą siebie, angażuje się w trudne związki i coraz mocniej wie, że jej życie nie ma nic wspólnego z tym, co w filmach z jej udziałem obserwują widzowie.

fragment opisu od wydawcy

Za Blondynkę Joyce Carol Oates otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Pulitzera.

Książkę możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: