Jak osiągnąć sukces w branży filmowej? Produkować ekranizacje książkowych bestsellerów! Doskonale wiedzą o tym mądre głowy od Netflixa, który w ostatnim czasie obrodził w serialowe adaptacje znanych i lubianych powieści. Ostatnio doszły nas słuchy, że możemy się spodziewać serialowej odsłony Anatomii skandalu, według powieści o tym samym tytule autorstwa Sarah Vaughan. Teraz weiemy też, że popularna platforma streamingowa bierze również na warsztat książkę Brzydcy Scotta Westerfelda i to przy niej się teraz zatrzymam. 

Brzydcy Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Brzydcy Scotta Westerfelda

Na Netflixie możemy już obejrzeć m.in. Wiedźmina, Ratched na podstawie Lotu nad kukułczym gniazdem, Kesey’a, Anię, nie Annę o przygodach rudej Ani z zielonego Wzgórza, czy Modyfikowany węgiel, czyli ekranizację serii Takeshi Kovacs Richarda Morgana. To zaledwie kropla w morzu serialowej oferty giganta światowego VoD. Dlaczego Netflix upatruje kolejnego źródła sukcesu właśnie w Brzydkich? Może dlatego, że opowieści fantasy są w stanie skutecznie odwrócić uwagę od szarej rzeczywistości.

Kilka słów o książce

Dziewczyna o imieniu Tally nie może się już doczekać swoich szesnastych urodzin. Dlaczego? Ponieważ dokładnie tego dnia w świecie, w którym żyje, każdy jego mieszkaniec przechodzi operację. Chirurgiczna ingerencja zmienia brzydkich nastolatków w doskonałych ślicznych, a tym samym otwiera drzwi do życia w supernowoczesnym raju. Jest na co czekać, ponieważ w tym miejscu jedynym zajęciem jest niekończąca się zabawa!

Nowa przyjaciółka Tally, Shay, nie cieszy się aż tak na myśl o urodzinach. Nie zamierza poddawać się przemianie. Zamiast tego postanawia uciec z miasta. Po jej zniknięciu Tally odkrywa, że w tym wymarzonym raju nie wszystko jest takie śliczne, jak myślała. Dziewczyna staje przed trudnym wyborem. Albo odszuka Shay i zdradzi władzom miejsce jej pobytu, albo też nigdy nie spełni swego marzenia. Nie stanie się piękna. Decyzja, którą podejmie, na zawsze zmieni jej świat.

Brzydcy – możemy liczyć na dodruk?

W Polsce książka ukazała się na rynku w 2007 roku nakładem wydawnictwa Egmont. Obecnie nie jest dostępna w sprzedaży. Biorąc jednak pod uwagę, jaką za chwilę popularność zyska za sprawą adaptacji w panteonie netflixowych nowości, możliwe, że nastąpi dodruk i będzie można ją kupić ponownie.

Brzydcy to pierwsza część serii, w której skład wchodzą jeszcze dwa tytuły: Śliczni i Wyjątkowi.

 

Powiązane artykuły: