Burzliwe czasy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Mario Vargas Llosa to jeden z bardziej rozpoznawalnych pisarzy współczesnych czasów. W 2010 roku za swoją twórczość otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. Na swoim koncie ma kilkanaście głośnych powieści, które stały się międzynarodowymi hitami w błyskawicznym tempie. Wystarczy tylko wspomnieć, że jego pozycje zostały przetłumaczone na ponad 30 języków! Teraz pisarz powraca z całkiem nową historią pt. Burzliwe czasy, którą już możecie nabyć także w Polsce. Tym razem czytelnicy wraz z bohaterami przeniosą się do Gwatemali. Poza tym śmiało można też rzec, że pisarz w końcu zamyka trylogię o latynoskich dyktaturach, które związane są z powojennymi latami.

Burzliwe czasy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Burzliwe czasy – kilka słów o fabule

Lata 50., Gwatemala, Sam Zemmuray – baron owocowy – w swojej firmie zatrudnia kontrowersyjnego Edwarda Bernaysa, specjalistę od PR. Mężczyzna nie przypuszczał nigdy, że ten ruch doprowadzi do jednej z największych akcji CIA w Ameryce Łacińskiej. Poza tym najważniejszą rolę w tym spektaklu odegra Martita Borrero Parra, uwodzicielska i zmysłowa Miss Gwatemali. Jednak czy aby na pewno namiętność i spryt otwierają wszystkie drzwi? A także jak to możliwe, że spisek zaledwie kilku osób doprowadził do wojskowego puczu i obalenia demokracji w Gwatemali.

Warto tutaj wspomnieć, że Mario Vargas Llosa do stworzenia własnej historii wykorzystał wydarzenia, które miały miejsce w rzeczywistości. To brawurowa opowieść o kłamstwie tak dobrym, że w błyskawicznym tempie zyskało status prawdy. Do tego należy dołożyć burzliwe czasy, odsłaniające kulisy rozgrywki, która do dziś rezonuje w światowej polityce.

Przypominam, że książka Burzliwe czasy jest już dostępna także na naszym rynku. Ponadto, jeśli do tej pory nie było wam dane zapoznać się z twórczością Mario Vargas Llosa, to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. W końcu powieści autorów, którzy otrzymali Nobla w dziedzinie literatury, zasługują na szczególną uwagę.

Jestem też ciekawa, czy w waszych domowych biblioteczkach znajdują się jakieś tytuły tego autora. Jeśli tak, to koniecznie dajcie mi znać, jakie! I czy macie zamiar sięgnąć po jego najnowszą powieść.