Szukacie dobrego kryminału i świeżej krwi? Cieśnina Wilka, której autorem jest Olivier Truc będzie idealną propozycją właśnie dla was. Ta gorąca jeszcze nowość to absolutny hit kończącego się miesiąca. Zapewni wam mnóstwo rozrywki i sprawi, że nie będziecie mogli się od niej oderwać.

Cieśnina Wilka – kilka słów

Akcja powieści rozgrywa się w niewielkim miasteczku Hammerfest, które leży na północnym skraju Laponii nad brzegiem Morza Barentsa. Okolica ta ma niemałe zadatki na to, by w przyszłości stać się Dubajem Arktyki. W powietrzu czuć wiosnę a światło staje się coraz bardziej wszechobecne. Hodowcy reniferów i ich wieczne wędrówki trwają niestrudzenie. Można zaryzykować stwierdzeniem, iż jest to miejsce idealne. Niestety, niebezpieczna Cieśnina Wilka zbiera swoje żniwo. Kiedy renifery przeprawiają się wpław przez zatokę, ginie jeden z młodych hodowców. Kilka dni później, obok świętej skały policja odnajduje martwe ciało burmistrza Hammerfest. Tuż po tym zaczyna się cała seria tajemniczych zgonów.

Klemet i Nina – policjanci ze straży reniferów postanawiają zająć się sprawą. Jak się jednak okazuje, w przypadku kobiety zdarzenia te stają się częścią zupełnie innego dochodzenia. Bardziej dramatycznego i osobistego. Podjęcie śledztwa naprowadza ją bowiem na ślad ojca, który odszedł, kiedy była dzieckiem. Intuicyjne śledztwo i poszukiwania ukazują mroczną historię zemsty w imię kodeksu honorowego.

Książkę Cieśnina Wilka autorstwa Oliviera Truca znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom mroźnych klimatów i mrocznych zagadek, które nie znajdują oczywistego rozwiązania.