Czarodziejki WITCH 2

Pamiętacie powrót bestsellerowej serii komiksowej o młodych czarodziejkach? Pora na kontynuację! Zajrzyjmy razem do komiksu Czarodziejki WITCH Księga 2.

Powrót czarodziejek!

Jak zapewne kojarzycie, w kwietniu tego roku na komiksowym rynku pojawiło się wznowienie bestsellerowej serii Czarodziejki WITCH, o czym pisaliśmy tutaj. W Księdze 1. pojawiło się sześć zeszytów komiksowych, wprowadzających w świat młodych Strażniczek Sieci.

Jeśli jesteście fankami ich przygód, mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Już 16 czerwca pojawi się kolejny zbiorczy tom, w którym poznamy dalsze losy dziewczyn. Co czeka na nas tym razem?

Czarodziejki WITCH 2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Tom drugi to zeszyty od 7 do 12, w których m.in. poznamy Caleba, ukochanego Cornelii, spotkamy najprawdziwsze smoki i pochylimy się bardziej nad sytuacją Elyon oraz relacji rodzinnych dziewczyn. Will nadal ma problemy w dogadaniu się z mamą.

Sytuacji nie pomaga szlaban na wyjście na koncert, na który Will bardzo liczyła. Niestety mimo zakazu matki, czarodziejka będzie musiała udać się na wydarzenie, ponieważ w miejscu koncertu otworzył się kolejny portal!

Tom 2 przygód czarodziejek znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Księga 2. to także problemy miłosne – zazdrość o obiekt westchnień, niechciani adoratorzy oraz spotkanie z przeznaczeniem (czytaj: przystojny rebeliant ze świata Kondrakaru). Ponadto do tego dochodzą codzienne szkolne problemy…

W życiu bohaterek pojawią się także osoby, które będą chciały zniszczyć przyjaźń Strażniczek i Elyon – była przyjaciółka czarodziejek, która będzie musiała zadecydować, komu ostatecznie uwierzy.

Czarodziejki WITCH Księga 2. – przedpremierowa recenzja

Kontynuacja czarodziejskich przygód nie zawodzi. 🙂 Zanim przejdziemy do opowieści o Will, Irmie, Taranee, Cornelii i Hay Lin, czeka nas lektura materiału dodatkowego, podobnie jak w przypadku pierwszej części serii.

Znajdziemy tutaj wspomnienia ze zlotów WITCH okraszone zdjęciami oraz wywiad z Jackiem Drewnowskim – tłumaczem komiksu. Z pewnością czytelnicy tacy jak ja, czyli sięgający po historie ze świata WITCH po latach, docenią tę sentymentalną podróż do przeszłości.

Drugi tom przygód Czarodziejek WITCH znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Czarodziejki WITCH Księga 2. to must have wszystkich fanek i fanów opowieści z Kondrakaru. Powroty pamięcią do dobrze znanych mi przygód oraz odświeżenie pamięci wszędzie tam, gdzie zawodzi, sprawiło mi mnóstwo radości. Zwłaszcza że moje oryginalne zeszyty padły ofiarą kocich pazurków, nad czym bardzo długo ubolewałam…

Bardzo cieszy mnie uniwersalność tej serii, ponieważ jej lektura cieszy mnie równie mocno, jak wtedy, kiedy miałam trzynaście lat. Z pewnością mogę polecić tom nie tylko Czytelniczkom zaznajomionym ze światem Meridianu, jak również zupełnie nowym pokoleniu Czytelników. Jeśli tylko są gotowi na fantastyczną przygodę. 🙂

Szukasz komiksu Czarodziejki WITCH Księga 2? Zajrzyj tutaj!

Czarodziejki, tom 2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Powiązane artykuły:

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak oceniam aspekt wizualny wydania? - 10/10
 • 10/10
  Czy poleciłabym komiks znajomym? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać ten komiks ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Kontynuacja czarodziejskich przygód nie zawodzi. 🙂 Z pewnością Czytelnicy tacy jak ja, czyli sięgający po powieść po latach, docenią tę sentymentalną podróż do przeszłości.

Bardzo cieszy mnie fakt uniwersalności tej serii, ponieważ lektura cieszy mnie równie mocno, co wtedy, kiedy miałam trzynaście lat. Z pewnością mogę polecić tom nie tylko Czytelniczkom zaznajomionym ze światem Meridianu, ale również zupełnie nowym pokoleniu Czytelników. Jeśli tylko są gotowi na fantastyczną przygodę. 🙂