zwarty sezon Opowieści podręcznej

Czwarty sezon Opowieści podręcznej staje się faktem, ponieważ serwis streamingowy Hulu zamówił właśnie kolejną serię swojej flagowej produkcji. Obecnie na wspomnianej platformie widzowie mogą oglądać trzeci sezon serialu, emitowanego od 2017 roku. Warto tutaj również wspomnieć, że ekranizacja doczekała się 2 Złotych Globów i 11 statuetek Emmy. Finał sezonu zostanie wyemitowany 14 sierpnia bieżącego roku. Powody do zadowolenia mają bez wątpienia odbiorcy, którym produkcja przypadła do gustu. Natomiast czytelnicy mają w tej kwestii podzielone zdania. Ponieważ pierwszy sezon serialu jak najbardziej opierał się na książce Margaret Atwood o tym samym tytule. Natomiast następne kontynuacje były już bardziej wizją reżyserów i producentów niż wizją stworzoną przez kanadyjską pisarkę.

Czwarty sezon Opowieści podręcznej

Czwarty sezon Opowieści podręcznej – kilka słów o zekranizowanej historii

O czym w ogóle opowiada sama historia?

Bohaterką powieści jest Freda, która pełni funkcję Podręcznej w Republice Gilead. Nie może czytać książek, a dom swojego Komendanta opuszcza raz dziennie i tylko po to, by pójść na targ po zakupy. Lista zakazów i nakazów, które ją obowiązują, jest niesamowicie długa i wymagająca. Z tego powodu Freda nie ma praktycznie żadnych praw, które czyniłyby ją pełnoprawnym człowiekiem. Poza tym raz w miesiącu kobieta musi oddać się swojemu zarządcy, trzymając głowę na łonie jego żony, aby ten ją zapłodnił. Ponieważ ciężarne podręczne są jedynymi cennymi kobietami dla społeczeństwa. W świecie przedstawionym przez autorkę bezpłodność stała się bardzo powszechnym zjawiskiem.

Większość kobiet zostaje zdegradowana do roli domowych kur, a nieliczne płodne jednostki zostają podręcznymi, które noszą dzieci małżeństw borykających się z niniejszym problemem. Przyrost naturalny w świecie stał się minimalny, w związku z tym takie kobiety jak Freda zyskują na wartości. Niestety wartość ta określana jest jedynie w chwili, kiedy jest się zdolnym zajść w ciążę, zazwyczaj poprzez gwałt. Ta ponura wizja świata jest pretekstem do zasygnalizowania współczesnych, realnych problemów.

Jak sądzicie, czy czwarty sezon Opowieści podręcznej powtórzy sukces oglądalności poprzednich? A może oglądacie produkcję? Jeśli tak, koniecznie dajcie nam znać, jak wasze wrażenia. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książką odsyłamy tutaj.