Czwarty tom serii Stalowe Szczury to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Michała Gołkowskiego. Książka pt. Otto będzie dostępna w sprzedaży już od 28 stycznia 2019 roku i przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi literatury science fiction. Autor z charakteru życiowego jest cynikiem i pragmatykiem. Warto tutaj dodać, że z wykształcenia jest lingwistą, a z zamiłowania zajmuje się historią uzbrojenia oraz wojskowością. Tym samym jego książki czarują czytelników nie tylko doskonale skonstruowaną fabułą, ale również detalami militarnymi i historycznymi wstawkami. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego pisarza, koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Czwarty tom serii Stalowe SzczuryOtto

Należy tutaj dodać, że wspomniana dziś seria to opowieści o losach żołnierzy w rzeczywistości alternatywnej historii Pierwszej Wojny Światowej.

O czym opowiada już czwarty tom popularnego cyklu? Paryż został wzięty. Harmonia przygrywa radośnie, gdy oddziały pod flagą Kaiserreichu wkraczają do zdobytej szturmem stolicy Francji. Jest lato 1918 roku. A Wielka Wojna potoczyła się w sposób, który zaskoczył równie bardzo tych chwilowo pokonanych, jak i ulotnych, nietrwałych zwycięzców ofensywy. W związku z tym gdzieś pośród pożarów stolicy pewna, nieco spóźniona, kompania inżynieryjno-szturmowa musi wyciągać nogi, żeby zdążyć wraz z wycofującymi się oddziałami… Jednak przewrotny los niemal wpycha ich pod koła pędzącej ciężarówki. Pech chciał, że przewoziła ona tajemniczy ładunek, o którym nigdy nie powinni byli się dowiedzieć. I z tego powodu wielu innych przypłaci to życiem.

Radosna niczym pijacki śpiew, krwawa jak nóż rzeźnika, lekka na podobieństwo spirytusu. Okopowo-szturmowa historia o przygodzie, przyjaźni, złocie, obrazach, malinowym koniaczku, tunelach, bitwach, kantynach i latrynach. Nietypowych orientacjach wszelakiego rodzaju… oraz, rzecz jasna, o psie. Jeśli do tej pory wydawało się wam, że wiecie, co może wydarzyć się na wojnie… No cóż. Najwyraźniej wasze źródła historyczne nie miały dość ani faktów, ani fantazji.

Przypominamy, że czwarty tom serii Stalowe Szczury będzie dostępny od 28 stycznia 2019roku. Książkę pt. Otto znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy!

Pozostałe książki z serii znajdziecie tutaj.