Dawka życia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dawka życia to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom opowieści, które do ostatniej chwili trzymają w napięciu. Autorce udało się w mistrzowski sposób pokazać, że jedna decyzja potrafi zaważyć na całym życiu. Ponadto w swojej książce porusza temat, o którym ostatnio jest bardzo głośno. Chodzi o spór między rodzicami i o to, czy powinni szczepić swoje dzieci, czy też nie. Dramat oraz ciężar podejmowania tych decyzji posłużył Enfield, jako motyw przewodni książki pt. Dawka życia. Tym samym Czytelnik otrzymuje historię, która staje się bliska wielu odbiorcom na całym świecie. Dlatego koniecznie sprawdźcie tę pozycję!

Dawka życia – kiedy wydarzenia wymykają się spod kontroli…

Isobel to szczęśliwa matka trójki dzieci. Dzieci, których postanowiła nie zaszczepić pod wpływem doniesień płynących ze świata. Głośno bowiem zrobiło się o tym, że bardzo częstym skutkiem szczepień jest autyzm – choroba na całe życie. Kobieta podjęła decyzję, chcąc chronić tych, których kocha. Jak się jednak okazuje, konsekwencje jej wyboru poniosą przyjaciele Isobel oraz ich córeczka – Iris. Dziewczynka została zarażona odrą od nastoletniej córki bohaterki. Po trudnej walce, wyzdrowiała, jednak straciła słuch.

Obie rodziny znajdują się w jednym z najgorszych momentów w życiu. Muszą zmierzyć się z odpowiedzialnością, poczuciem winy i niesłabnącym uczuciem zemsty. Nie jest łatwo, zwłaszcza gdy wokół zaczyna panować coraz większy chaos. Nagle okazuje się, że z pozoru udane życie rozsypuje się niczym domek z kart.

Lizzie Enfield stworzyła wyjątkowe dzieło. Autorce udało się w nim poruszyć najbardziej palące tematy. W doskonały sposób ukazała, z jakimi dylematami oraz zawiłościami moralnymi muszą mierzyć się rodzice. Okazuje się, że każda, nawet najmniejsza decyzja ma ogromny wpływ na przyszłość nie tylko własnych dzieci, ale też innych. Temat trudny i wciąż dzielący społeczeństwo. Jednak Enfield jasno i przekonująco wykłada argumenty obu ze stron. Tym samym skłania Czytelnika do refleksji i wzbudza wiele emocji, które wcale nie ostygają wraz z ostatnią stroną historii.

Książkę pt. Dawka życia znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!