DC Icons

DC Icons to projekt, który zainteresuje wszystkich miłośników komiksowych przygód superbohaterów. Poza tym powody do zadowolenia ma każdy, kto interesuje się literaturą fantasy. Dlaczego? Ponieważ przedsięwzięcia, o którym wspominamy, to zupełnie nowa seria powieściowa, związana oczywiście z uniwersum stworzonym przez DC Comics. W ramach cyklu światło dzienne ujrzą historie młodzieżowe, które zaprezentują opowieści o najważniejszych superbohaterach. Jeśli ktoś orientuje się w świecie komiksów, z pewnością widzi tu podobieństwo do podobnej serii, związanej jednak z uniwersum Marvela. I wszystko się zgadza, ponieważ jest to analogiczny projekt.

DC Icons

DC Icons – kilka słów o książkach

Wonder Woman. Zwiastunka wojny - kup na TaniaKsiazka.plPierwszą książką ze wspomnianej serii jest Wonder Woman. Zwiastunka wojny, dostępna już w sprzedaży.

Tytułowa postać zostanie jedną z najsławniejszych bohaterek wszech czasów: WONDER WOMAN. Na razie jednak jest Dianą, księżniczką Amazonek, a jej walka dopiero się zaczyna. Tym samym marzy o tym, żeby zaimponować swoim legendarnym siostrom-wojowniczkom. Jednak, kiedy wreszcie nadarza się ku temu okazja, odrzuca swoją szansę na zdobycie chwały. Poza tym łamie święte prawo Amazonek i ryzykując wygnanie, ratuje życie śmiertelniczce. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że Alia Keralis nie jest zwykłą dziewczyną. Może się jeszcze okazać, że swoim bohaterskim czynem Diana skazała cały świat na zagładę.

Za tę książkę odpowiada bestsellerowa autorka Leigh Bardugo, która stworzył m.in. Trylogię Griszy.

Druga książka z serii nosi tytuł Catwoman. Złodziejka dusz i jest już również dostępna w sprzedaży.

Dwa lata po ucieczce ze slumsów Gotham City Selina Kyle wraca jako tajemnicza i bogata Holly Vanderhees. Szybko odkrywa, że Batman Catwoman. Złodziejka dusz - kup na TaniaKsiazka.plwyjechał z ważną misją i Gotham City czeka, żeby je oskubać. Luke pragnie dowieść, że Batwing jest w stanie pomóc ludziom. Bierze na cel nową złodziejkę, która sprzymierzyła się z Poison Ivy i Harley Quinn. Razem rozpętują chaos. Catwoman jest cwana. Może zniszczyć Batwinga. Tym samym Selina prowadzi rozpaczliwą grę w kotka i myszkę, zawiązując nieoczekiwane sojusze, wikłając się w skomplikowaną relację z Batwingiem nocą i swoim diabelnie przystojnym sąsiadem Lukiem Foxem za dnia. Jednak kiedy własna niebezpieczna przeszłość depcze jej po piętach, czy zdoła przeprowadzić ostatni skok, którego cel jest najbliższy jej sercu?

 Za tę historię odpowiedzialna jest Sarah J. Mass, autorka m.in. Dworu Cierni i Róż czy Szklanego tronu.

Co sądzicie o takich projektach jak DC Icons?