Mamy świetną informację dla wszystkich fanów gier i komiksów! Już wkrótce w Łodzi odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Impreza będzie trwała od 15 do 17 września.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017

Festiwal ten organizowany jest od 1991 roku. Przez kilka pierwszych lat funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. Dopiero od 1998 roku stał się prawdziwą, oficjalną imprezą artystyczną tego typu, największą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorami przedsięwzięcia są m.in. EC1 Łódź – Miasto Kultury w Łodzi i Stowarzyszenie Twórców „Contur”. Przyznają oni Nagrodę im. Papcia Chmiela za wybitne zasługi dla polskiego komiksu. Festiwal nagradza również najlepszego polskiego wydawcę w danym roku i najlepszy polski album wydany między festiwalami.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017 – czego możemy się spodziewać?

Program zbudowany jest z kilku punktów, np.:

  • Strefa komiksu – tu organizowane są spotkania ze znawcami tematu gier i komiksów, z rysownikami i scenarzystami, a także ich wydawcami. Przez lata Łódź gościła takie osobistości jak: Dave McKean, Norm Breyfogle, Jean Van Hamme, Andreas, Don Rosa, Regis Loisel, Akira Yamaoka, Brian Azzarello, Marvano oraz wielu innych. W tym roku jednym z gości będzie Jim Lee – współzałożyciel wydawnictwa Image Comics i przede wszystkim, bardzo utalentowany rysownik, który pracował m.in. przy serii Batman i Iron Man.

   Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017

   Źródło: http://komiksfestiwal.com/zapraszamy-na-28-edycje-festiwalu/

  • Strefa gier – tutaj można rozgrywać turnieje grając na konsoli i komputerze, albo zagrać w tradycyjne „planszówki.”
  • Warsztaty i edukacja – w tej sferze zaproszeni na festiwal goście spotykają się z publicznością i prowadzą edukacyjne warsztaty scenariuszowe i rysunkowe.
  • Cosplay – ostatnimi czasy, to jedna z najbardziej popularnych rozrywek. Cosplay to konkurs na najlepsze przebranie za postać – w tym wypadku – ze świata komiksu, mangi, anime i gier.
 • Strefa Star Wars – coś dla fanów Gwiezdnych Wojen! Panele dyskusyjne, wystawy i spotkania z ciekawymi osobami.

Szczegóły będą dostępne tutaj.

Ważnym elementem Festiwalu Komiksu i Gier jest konkurs na krótką formę komiksową. Należy go samemu przygotować. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, dowiedz się więcej tutaj.

Wszystkich zainteresowanych Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier, w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!