Dieta okienkowa

Zastanawiacie się jak zdobyć upragnioną wagę i w jaki sposób ją utrzymać? Z pomocą może przyjść Dieta okienkowa! Poznajcie książkę napisaną przez dietetyka, która pomoże Wam uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Okiem dietetyka

Justyna Mizera jest jedną z najbardziej cenionych dietetyczek w kraju. Od lat zajmuje się zawodowo żywieniem i suplementacją diety sportowców. Często gości jako ekspert w programach telewizyjnych. Znana jest doskonale widzom Polsatu, TVN i TVN Style. Prowadzi również wykłady i szkolenia związane z zagadnieniem żywienia.

Jest także autorką tytułu Dieta okienkowa, w której zapoznaje czytelników z ideą postu przerywanego. Według tego podejścia najlepiej spożywać pokarm o określonej porze dnia, w trakcie trwania kilku godzin okna żywieniowego.

Jeśli słyszeliście wcześniej o idei postu przerywanego, ale nie wiecie z czym to się je, poznajcie Dietę okienkową!

Dieta okienkowa – 90 autorskich przepisów

W walce o szczupłą sylwetkę należy pamiętać o tym, aby wraz z redukcją wagi, zadbać również o swoje zdrowie. Spadające kilogramy to bowiem nie wszystko. Nasz sposób żywienia powinien dostarczać nam niezbędnych mikro i makroelementów, ale także pobudzać nasz układ trawienny to właściwego działania.

W niniejszej pozycji poznacie merytoryczne wyjaśnienie założeń diety okienkowej oraz propozycje jadłospisu dostosowanego do różnych typów postu przerywanego. Dieta okienkowa to bowiem aż 90 autorskich przepisów!

Posiłki są różnorodne, oparte o zasady różnych form żywienia. Jej książka może być podpowiedzią jak urozmaicić swój jadłospis na diecie okienkowej i dostarczyć inspiracji, jak prawidłowo prowadzić dietę okienkową.  Autorka jednak gorąco zachęca do konsultacji ze specjalistą przed podjęciem radykalnych zmian w swojej diecie.

Dieta okienkowa – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Chociaż większość posiłków opiera się na poborze białka ze źródeł zwierzęcych, udało mi się odnaleźć również przepisy dla siebie (jak chociażby wariancję na temat ryżu ze stałym bywalcem mojego kuchennego zaopatrzenia – tofu).

Niestety przez wzgląd na obecność mięsa w większości przepisów, nie udało mi się wykorzystać większości z nich, dlatego nie rekomenduję jej stuprocentowym roślinożercom. Niemniej jednak jeśli mięso stanowi stały element Waszej diety, możecie śmiało zaczerpnąć inspiracje z niniejszej pozycji.

Jeśli więc poszukujecie merytorycznego źródła wiedzy na temat postu przerywanego, gorąco rekomenduję Wam tę książkę. No bo kto doradzi Wam lepiej w kwestii zawartości talerza, jak nie licencjonowany dietetyk? 😉

Książkę Dieta okienkowa. 90 autorskich przepisów. Jak stosować post przerywany, żeby odzyskać zdrowie i stracić zbędne kilogramy znajdziesz tutaj.

Ania ocenia:
  • 10/10
    Jak oceniam merytorykę tytułu? - 10/10
  • 8/10
    Jak oceniam przystępność zawartych treści? - 8/10
  • 8/10
    Jak oceniam aspekt wizualny wydania? - 8/10
8.7/10

Fragment recenzji

W walce o szczupłą sylwetkę należy pamiętać o tym, aby wraz z redukcją wagi, zadbać również o swoje zdrowie. Spadające kilogramy to bowiem nie wszystko. Nasz sposób żywienia powinien dostarczać nam niezbędnych mikro i makroelementów, ale także pobudzać nasz układ trawienny to właściwego działania.

Jeśli więc słyszeliście wcześniej o idei postu przerywanego, ale nie wiecie z czym to się je, poznajcie Dietę okienkową!