Serialowa adaptacja Erynie

Netflix i TVP pracują nad wyjątkowym projektem. Już niedługo powstanie serialowa adaptacja Erynie – klasyki polskiego kryminału. Prace nad serialem trwają. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Klasyka powieści grozy 

O czym opowiada powieść Erynie? Akcja kryminału toczy się w pierwszej połowie XX wieku na Ukrainie. We Lwowie wybuchła panika, a żadne dziecko nie może już być bezpieczne. W maju 1939 roku w strasznych męczarniach ginie mały chłopiec. Kim będzie następna ofiara potwornej zbrodni?

Całe miasto liczy na pomoc komisarza Edwarda Popielskiego, jednak komisarz nie chce przyjąć sprawy. Nie tym razem. Nie wie jeszcze, że został do tego wybrany przez samego mordercę i przez Erynie, boginię zemsty – przez przeznaczenie.

Widmo zbliżającej się wojny, pogromy i paraliżujący strach rządzą Lwowem. Tylko jego przestępczy świat wciąż żyje według własnych reguł. Każdy w nim zna Popielskiego i jego przydomek. Ostatnia rzecz, na którą by się zgodzili, to współpraca ze słynnym Łyssym. Ale Łyssy ma inne plany…

Ekranizacja Erynie – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Książka ta jest częścią cyklu o Edwardzie Popielskimfenomenalnej sagi kryminalnej Marka Krajewskiego. Jeśli lubicie wciągające powieści z dreszczykiem i kochacie zagadki kryminalne – zapijacie pasy, bowiem nadciąga serialowa adaptacja Erynie!

Serialowa adaptacja Erynie – co, gdzie, kiedy?

W lutym tego roku ruszyły prace nad serialem powstałym na kanwie powieści Marka Krajewskiego. Gdzie kręcone były pierwsze ujęcia? Filmowcy przemierzali ulice Legnicy, która najprawdopodobniej odzwierciedlać miała klimat Lwowa lub Wrocławia lat 40. XX wieku.

Jak na swoim facebookowym profilu pisze sam autor:

„Przy ulicy Szczytnickiej jakiś film kręcą, panie Marku. Chodzą słuchy że to ekranizacja pańskich powieści” – takimi oto…

Publiée par Marek Krajewski sur Mardi 11 février 2020

Za adaptację Erynie odpowiada Telewizja Polska oraz Netflix. Osobami zaangażowanymi w produkcje są: Borys Lankosz (reżyser serialu), Magdalena Lankosz, Igor Brejdygant oraz Władysław Pasikowski.

Wstępnie premiera serialu planowana jest na początek 2021 roku. Jesteśmy ciekawi, co powstanie z tak nietypowego połączenia sił.

Do premiery serialowej adaptacji powieści Erynie, zostało jeszcze trochę czasu. Dlatego jeśli chcesz nadrobić serię o Edwardzie Popielskim, znajdziesztutaj.