Dom Ziemi i Krwi - nowa seria od Sarah J. Maas

Sarah J. Maas, autorka bestsellerowej serii Szklany tron, przygotowała dla miłośników fantasy  nową historię. Pierwsza część jej najnowszego cyklu – Księżycowego Miasta to dwutomowa historia pt. Dom Ziemi i Krwi. Pierwszy tom powieści już niedługo (20 maja) pojawi się w księgarniach, a kolejny będzie można przeczytać od 3 czerwca.

Dom Ziemi i Krwi - nowa seria od Sarah J. Maas

Księżycowe Miasto: Dom Ziemi i Krwi – nowość od Maas

Zakończenie Szklanego Tronu dla fanów serii było smutnym wydarzeniem. – Koniec świetnej historii w genialnie skonstruowanym fantastycznym świecie. No cóż, Sarah J. Maas ponownie zaprasza nas do  świata swojej wyobraźni, a czytelnicy poprzedniej serii z pewnością docenią fakt, że literacka rzeczywistość, w której będzie miała miejsce w jej najnowszych książkach, gdzienigdzie przypomni świat z poprzednich powieści autorki.

Dom Ziemi i Krwi część 1 - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Bryce Quinlan, główna bohaterka Domu Ziemi i Krwi, podobnie jak Aelin ze Szklanego Tronu, jest pół-człowiekiem, pół-Fae (rasa zbliżona do elfów).

Dziewczyna uwielbia swoje wolne od większych trosk życie. Na co dzień pracuje dla handlarza antyków. Sprzedaje magiczne artefakty, których pochodzenie nie zawsze jest legalne. Nocą zaś oddaje się przyjemnościom i spędza czas z przyjaciółmi. Mieszka w Lunationie, mieście znanym jako Crescent City.

Wszystko zmiana się, gdy w mieście ktoś popełnia brutalne morderstwo. Wraz z nim rozpada się cały bezpieczny świat Bryce. Jakiś czas później dziewczyna zostaje wciągnięta w śledztwo w sprawie zagadkowych morderstw.

Dom Ziemi i Krwi część 2. - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Potężna dawka dobrego fantasy dla młodzieży i nie tylko

Możemy być pewni, że nowa historia od Sarah J. Maas to potężna dawka młodzieżowego fantasy najwyższej próby. Zatem na czytelników na pewno czeka wciągający świat pełen magii, intryg, romansów i przede wszystkim niebezpieczeństw.

Maas świetnie radzi sobie z budowaniem napięcia, rozbudowywaniem wątków oraz kreowaniem bohaterek, które w obliczu niebezpieczeństwa odnajdują w sobie wielkie pokłady siły.

Jestem bardzo ciekawa jej nowej serii, a Wy? Na premierę jeszcze chwilkę musimy zaczekać, na szczęście obie części Domu Ziemi i Krwi możecie już zamówić w przedsprzedaży w tym miejscu.