Ikabog -- baśń od J.K. Rowling za darmo!

Baśń Ikabog autorka Harry’ego Pottera napisała przeszło dekadę temu, ale do tego pory nie ruszała opowieści. Wszystko zmieniło się w czasie powszechnego lockdownu. To wtedy Rowling zaczęła publikować i udostępniać za darmo kolejne rozdziały Ikaboga. Wszystko po to, żeby zrobić coś miłego dla dzieci zamkniętych w domach.

Ikabog -- baśń od J.K. Rowling za darmo!

Teraz dzięki wydawnictwu Media Rodzina, polskiemu wydawcy Harry’ego Pottera, polskie dzieci nie tylko będą mogły przeczytać tę baśń, ale też wziąć udział w ciekawym konkursie.

Ikabog do 2 października za darmo

Opowieść od 11 sierpnia ukazuje się w odcinkach na specjalnie przygotowanej przez wydawnictwo stronie internetowej. Kolejne odsłony baśni będą się pojawiać aż do 25 września. Za jakiś czas książka ukaże się też drukiem, i — co ważne — cały zysk z jej sprzedaży ma zostać przekazany organizacjom, które wspierają walkę z Covid-19.

To jeszcze nie wszystko. Wydawnictwo Media Rodzina, wraz z autorką, poprosili dzieci o pomoc w wypełnieniu powieści ilustracjami. Do 2 października rodzice i opiekunowie mogą zgłaszać konkursowe ilustracje swoich dzieci. W każdym opublikowanym fragmencie Ikaboga znajdziecie miejsca oznaczone przez autorkę, jako warte zilustrowania. Więcej możecie dowiedzieć się ze strony wydawnictwa.

Baśń będzie dostępna online do 2 października. Później będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i czekać do listopada na premierę książkowego wydania.

Ikabog - premiera książkowego wydania w listopadzie

Ikabog — premiera książkowego wydania w listopadzie

 

O czym jest Ikabog, nowa książka Rowling?

Akcja baśni ma miejsce w królestwie Coniemiara. Kiedyś wszystko było w nim idealne, no może poza Błotami na północy, mglistą krainą rzekomo zamieszkiwaną przez legendarnego ikaboga. Mieszkańcy królestwa już od dawna nie wierzyli w potwora, ale to nie przeszkadzało im, żeby zrobić z ikaboga straszaka na niegrzeczne dzieci.

Tylko z legendami bywa czasem tak, że mogą zawierać w sobie cząstkę prawdy… Może legendarny ikabog wcale nie jest wymysłem? Z pewnością mieszkańcy królestwa Coniemiara poznają odpowiedź na to pytanie, a czytelnicy wraz z nimi.

Już nie mogę się doczekać wydania Ikaboga. Jestem bardzo ciekawa i samej historii, i tego, w jaki sposób zilustrują ją dzieci. To jesienna premiera, której z pewnością nie ominę.

Powiązane artykuły

Nowa książka Rowling dostępna za darmo