Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka? Sprawdź prezenty w TaniaKsiazka.pl

Pamiętacie, jak czekaliście na 1 czerwca, gdy sami jeszcze byliście dziećmi? Wydaje mi się, że każdy Dzień Dziecka z mojego dzieciństwa był ciepły i słoneczny, a przecież jest mała szansa, żeby to była prawda 😉 Pewnie te pogodowe skojarzenia są związane z pozytywnymi uczuciami, jakie wzbudzało we mnie-dziecku radosne oczekiwanie na upominek.

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka? Sprawdź prezenty w TaniaKsiazka.pl

Role się odwróciły i teraz jako rodzic staram się dbać o to, żeby mój maluch też kiedyś miał słoneczne skojarzenia z Dniem Dziecka. Zatem jak wybrać odpowiedni prezent?

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

Branża produktów przygotowanych z myślą o dzieciach jest ogromna: książki, gry, zabawki… Jest tego tak dużo, że trudno się w tym gąszczu nam, rodzicom, odnaleźć. TaniaKsiazka.pl przygotowała swoisty poradnik prezentowy, w którym znajdziecie upominki dobrane do wieku dziecka. To świetny pomysł, bo dzieciaki w różnym wieku mają różne możliwości percepcyjne i różne potrzeby. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby przy wyborze prezentu na Dzień Dziecka kierować się nie tylko zainteresowaniami, ale też wiekiem.

Prezenty na Dzień Dziecka do 50% taniej >

Przyjrzałam się tanioksiążkowym propozycjom i wybrałam po jednej książce dla dzieci w różnym wieku.

Dla dziecka do 2 lat – Pucio mówi dzień dobry (Marta Galweska-Kustra)

Pucio mówi dzień dobry - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Ta książeczka wraz z Pucio mówi dobranoc to nowości z serii wspomagającej naukę mówienia. Wszystkie zostały stworzone z myślą o maluszkach i połączeniu nauki z zabawą, jaką jest wspólne czytanie. Świat Pucia jest uniwersalny i dlatego tak podobny do świata, jaki znają maluchy. Małego bohatera otaczają przedmioty, które dziecko też widzi obok siebie.

Coś dla przedszkolaka – Którędy do Yellowstone?, nowa książka państwa Mizielińskich

Którędy do Yellowstone? Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Tym razem autorzy zabierają swoich małych czytelników w podróż po parkach narodowych. Wraz z dwojgiem bohaterów: żubrem Kubą i wiewiórką Ulą czytelnicy odbędą podróż po 8 parkach narodowych świata: Yellowstone, Grenlandia, Komodo… To ciekawa, kolorowa i edukacyjna podróż na kartach książki.

Prezent dla dziecka w wieku 6-8 lat – Yeti, w którego nikt nie wierzył Asi Olejarczyk

Yeti, w którego nikt nie wierzył. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Piękna i pięknie ilustrowana opowieść napisana niezbyt trudnym językiem, dość dużą czionką – to ważne jeżeli wybieramy książkę do samodzielnego czytanie dla dziecka, dla którego ta umiejętność jest czymś stosunkowo nowym.

W całej klasie nikt nie wierzy w yeti, poza jednym chłopcem… To książka o tym, że nawet niemożliwe może stać się rzeczywistością.

Dla dzieci 9-12 lat – Dom na kurzych łapach Sophie Anderson

Dom na kurzych łapach - kup w TaniaKsiazka.pl

Ta książka to uniwersalna baśń dla nieco starszych dzieci.  12-letnia Marinka mieszka z babcią w domu na kurzych łapkach. Jej babcia, Baba Jaga, jest oczywiście czarownicą. Tylko że jej babcia nawet jak na czarownicę jest niezwykła, ponieważ strzeże bramy między światem żywych i umarłych.

To pełna magii, niekiedy mroczna baśń o tym, co jest w życiu ważne.

Wśród polecanych przez TaniaKsiazka.pl prezentów na Dzień Dziecka oprócz książek możecie znaleźć też zabawki, gry i puzzle.

Prezenty na Dzień Dziecka w TaniaKsiazka.pl >

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka? Sprawdź prezenty w TaniaKsiazka.pl