Dreamland. Opiatowa epidemia w USA - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dreamland. Opiatowa epidemia w USA to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i zagranicznych reportaży. Ten międzynarodowy bestseller na polskim rynku pojawi się 22 sierpnia 2018 roku. I gwarantujemy, że zachwyci nawet najbardziej wymagających odbiorców. Jeśli zatem jesteście miłośnikami gatunku, koniecznie sprawdźcie ten tytuł. Sam Quinones podejmuje trudny temat, który wstrząśnie każdym odbiorcą. Zaciekawieni? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Dreamland. Opiatowa epidemia w USA – wstrząsająca opowieść

Wyobraźcie sobie, że w 2008 roku, w USA, liczba zgonów w wyniku przedawkowania opiatów przewyższała liczbę ofiar wypadków samochodowych. Z roku na rok przybywa osób, które są uzależnione od leków, a rynek farmaceutyczny rośnie w siłę. Jak to możliwe, że legalnie dopuszczona do sprzedaży tabletka przeciwbólowa może doprowadzić do epidemii uzależnień? Na te i wiele innych pytań odpowiada autor prezentowanej dziś książki.

Sam Quinones w fascynujący sposób rekonstruuje dzieje tej opiatowej katastrofy. Katastrofy, która wielu kosztowała życie. Czytelnicy znajdą tu dwa spojrzenia na ten ogromny problem. Z jednej strony autor przedstawia kolejne etapy wprowadzania niebezpiecznych leków do regularnej sprzedaży. To także przerażający obraz niezwykle krótkiej drogi od ukojenia bólu do nałogu. Natomiast z drugiej strony odbiorcy będą mieli okazję zajrzeć w świat meksykańskich sprzedawców „czarnej smoły”. Ci, korzystając z plagi uzależnień od opiatów, zajęli się sprzedażą heroiny. I dostarczają ją pod drzwi narkomanów niczym dostawcy pizzy.

Autor tej wstrząsającej książki, podczas jej tworzenia, przeprowadził mnóstwo rozmów. Źródłem jego informacji byli szefowie koncernów farmaceutycznych, policjanci, narkomani, dilerzy i rodzice tych, którzy przegrali z nałogiem. Bohaterów prezentowanego dziś reportażu było naprawdę wielu. I to ich historie składają się na szokującą opowieść o problemie, z którym nie radzi sobie Ameryka.

Przypominamy, że książka pt. Dreamland. Opiatowa epidemia w USA na naszym rynku będzie dostępna od 22 sierpnia bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i zagranicznych reportaży. Koniecznie sprawdźcie ten tytuł!