Drive my car - ekranizacja opowiadania Harukiego Murakamiego w kinach! Ekranizacja opowiadania Harukiego Murakamiego

Już dzisiaj w kinach w całej Polsce premiera filmu Drive my car w reżyserii Ryusuke Hamaguchi. Produkcja jest ekranizacją opowiadania Harukiego Murakamiego, które znajduje się w zbiorze Mężczyźni bez kobiet od Wydawnictwa Muza. Jeśli nie macie planów na wieczór, kontakt ze sztuką filmową wydaje się być dobrym pomysłem na wartościowy relaks. Zwłaszcza że film ten jest nominowany aż w czterech kategoriach do Nagrody Akademii Filmowej – Oscarów 2022 – dlatego tym bardziej warto go zobaczyć.

Ekranizacja opowiadania Harukiego Murakamiego Książki szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Kadr z filmu

Ekranizacja opowiadania Harukiego Murakamiego – Drive my car jedzie po Oscary

Ekranizacja opowiadania Harukiego Murakamiego Drive my car otrzymał nominacje do Oscara aż w czterech kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy film zagraniczny, Najlepszy scenariusz adaptowany, a Hamaguchi ma szansę na złotą statuetkę w kategorii Najlepszy reżyser. Pierwowzór literacki tej opowieści ukazał się w zbiorze Mężczyźni bez kobiet, gdzie w siedmiu utworach autor pochylił się nad naturą miłości i samotności, która się pojawia, gdy tej miłości zabraknie. I o tajemnicach… Bohaterami tych są opowieści są mężczyźni, w których życiu nie ma kobiet. Umarły, odeszły lub nigdy nawet się nie pojawiły. Jednym z nich jest Yūsuke, którego historię już dziś możemy zobaczyć na ekranie.

Drive my car – zarys fabuły

Aktorowi i reżyserowi teatralnemu Yūsukemu zmarła żona Oto, telewizyjna scenarzystka. Para bardzo się kochała i łączyła ich niezwykła więź. Po śmierci okazało się jednak, że kobieta miała wiele sekretów, które powoli zaczynają wchodzić na jaw. Pogrążony w rozpaczy mężczyzna wyrusza do Hiroszimy, gdzie ma wyreżyserować spektakl pt. Wujaszek Wania. Rolę głównego bohatera otrzymuje aktor Kōji, który – jak się okazuje – bardzo dobrze znał Oto… Yūsuke ma teraz szansę uzyskać odpowiedzi na dręczące go pytania. Czy uda mu się udźwignąć ciężar spotkania z prawdopodobnym kochankiem żony?

Do Hiroszimy jedzie autem prowadzonym przez kobietę imieniem Misaki. W czasie jazdy słucha kaset, na których Oto czyta scenariusz Wujaszka Wani. Ten niepozorny samochód okaże się być swoistym konfesjonałem… Czy Yūsuke poczuje ulgę po podróży?

Zanim wybierzesz się na seans, zobacz pełen emocji zwiastun produkcji:

Zbiór opowiadań Mężczyźni bez kobiet można zamówić w tym miejscu. Natomiast inne książki Murakamiego czekają na tej stronie.

Czytaj także: