Druga edycja Kaznodziei to nie lada gratka dla wszystkich miłośników komiksów. Tak jest, tym razem mamy dobre informacje właśnie dla tych, którzy uwielbiają graficzne historie. Kaznodzieja w odnowionym wydaniu to pierwszy tom z sześciu, które czeka podobna renowacja. Warto tutaj przypomnieć, że amerykański komiks powstał dzięki współpracy Gartha Ennisa i Steve’a Dillona, a pierwsza część ujrzała światło dzienne w 1995 roku. Publikowaniem serii zajmowało się wydawnictwo Vertigo, które robiło to pod logo DC Comics.

Druga edycja Kaznodziei – tom I

Każdy, kto interesuje się komiksem chociaż trochę, wie, że ta bestsellerowa seria wywarła ogromny wpływ na cały, nowoczesny świat amerykańskich komiksów. O czym opowiada konkretnie ta historia?

Głównym bohaterem jest teksański duchowny, którego nawiedza nadnaturalny byt, łączący w sobie moce nieba oraz piekła. Twórcy w sposób naturalistyczny i zarazem niezwykły przedstawiają jego dzieje. Tytułowy kaznodzieja to Jesse Custer, który rusza w drogę. Za cel obiera sobie odnalezienie Boga. Gdyż jak się okazuje, jest to jego jedyna szansa, by dowiedzieć się, co tak naprawdę się z nim stało.

Całą serię zaliczyć można bez wahania do gatunku horrorów. Główną konwencją jest opowieść drogi, dla której tłem staje się brutalna, amerykańska rzeczywistość.

Jak już wspomnieliśmy na początku, za projekt odpowiada dwóch fantastycznych twórców. Garth Ennis (scenariusz), irlandzki zdobywca prestiżowej nagrody Eisnera, ma na koncie współpracę przy takich komiksowych tytułach jak: Punisher, Hellbazer, Hitman czy Judge Dredd. Steve Dillon odpowiada zaś za rysunki. Jego kreskę fani mogli podziwiać już w takich produkcjach jak: Hellblazer czy Punisher. Tym samym warto wspomnieć, że ta dwójka współpracuje ze sobą od wielu długich lat, co zawsze owocuje ciekawą i głośną publikacją.

Nie ma wątpliwości, że na odnowione wydanie kultowego już Kaznodziei czekało miliony fanów na całym świecie. Teraz fani twórców również w Polsce mają szansę uczestniczyć w tej ekscytującej odnowie.

Drugą edycję komiksu znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom wciągających, graficznych opowieści!