Ciemność nad miastem druga powieść ze świata Stranger Things. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Ciemność nad miastem to już druga oficjalna powieść ze świata Stranger Things. Tym razem wszyscy fani serialu będą mieć okazję do tego, żeby zagłębić się w przeszłość Hoppera, policjanta i przybranego ojca niezwykłej Jedenastki. Wydawnictwo Poradnia K zaprezentuję książkę dziś, 3 lipca, w przeddzień długo wyczekiwanej premiery 3. sezonu kultowego serialu Netflixa.

Ciemność nad miastem druga powieść ze świata Stranger Things. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

źródło: materiały Wydawnictwa Poradnia K

Ciemność nad miastem druga powieść ze świata Stranger Things

Chcecie wiedzieć, co było przed? Latem 1977 roku wydarzyło się coś niezwykłego…

Możliwość dołożenia własnej cegiełki do mitologii serialu takiego jak Stranger Things to prawdziwy zaszczyt i nic nie byłoby takie samo, gdyby nie David Harbour i Millie Bobby Brown, którzy tchnęli życie w ekranowe wersje Jima Hoppera i Jedenastki. Mam nadzieję, że nie przyniosłem wstydu waszym postaciom.

Właśnie tak napisał Adam Christopher w posłowiu do swojej książki. Dzięki fabule jego powieści cofniemy się  do 1977 roku i lepiej poznamy tajemniczą przeszłość szeryfa Jima Hoppera. Dlaczego wyjechał z Hawkins? I co takiego stało się w Nowym Jorku?

Co się stało w 1977 roku?

Obecność Nastki nie oznaczała, że [Hopper] musi zapomnieć o przeszłości, wręcz przeciwnie. Przyniosła nowe obowiązki. Raz jeszcze miał córkę, którą musiał wychować, a to zmusiło go, by w końcu ruszył z miejsca. Przeszłość nie zniknęła, ale wreszcie mógł pozwolić jej zapaść gdzieś w zakamarki pamięci. [Fragment książki]

W trakcie Bożego Narodzenia 1984 roku, pierwszych świąt Hoppera z jego adoptowaną córką, Jedenastką, dziewczynka znajduje w piwnicy pudło opisane „Nowy York”. Mimo protestów przybranego ojca, wyciąga je i namawia go do opowieści…

Lato 1977 roku. Hopper wraca z wojny w Wietnamie i zaczyna od nowa. Mieszka w Nowym Jorku z kochającą żoną i małą córeczką. Pracuje w nowojorskiej policji i wszystko zaczyna się układać. Do czasu. Prowadzi dochodzenie dotyczące serii brutalnych zabójstw. Jednak w pewnym momencie zjawiają się federalni, żeby przejąć sprawę. Gdy konfiskują wszystkie dokumenty i dowody, Hopper stawia wszystko na jedną kartę. Ryzykując, postanawia poznać prawdę.

Ciemność nad miastem druga powieść ze świata Stranger Things. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

ADAM CHRISTOPHER
CIEMNOŚĆ NAD MIASTEM

Premiera: 3 lipca 2019
Tytuł oryginału: Darkness on the Edge of Town
Tłumaczenie: Paulina Braiter

Książkę znajdziesz tutaj.

Ciemność nad miastem to już druga oficjalna powieść ze świata Stranger Things. Pierwsza, autorstwa Gwendy Bond, to opowieść o Terry Ives, matce Jedenastki i tajnym projekcie MKULTRA. Jakiś czas temu recenzowałam ją dla Was, toteż recenzję Mrocznych umysłów możecie znaleźć w tym miejscu.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć, to załączam Wam najnowszy zwiastun 3. sezonu Stranger Things. Zapowiada się ciekawie, prawda?