Enola Holmes na ekranach - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Enola Holmes na ekranach – taka informacja bez wątpienia ucieszy wszystkich fanów serii Nancy Springer. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele literatury młodzieżowej, którą ostatnio cieszy się ogromnym zainteresowaniem filmowców. W związku z tym pierwsza część wspomnianej serii pt. Sprawa zaginionego markiza zostanie przeniesiona na ekrany. Co więcej, wiemy już, kto zagra legendarnego detektywa i kto wcieli się w główną, kobiecą rolę. Jesteście ciekawi? Koniecznie zatem czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Enola Holmes na ekranach - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Enola Holmes na ekranach – kilka słów o produkcji

Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że film spodoba się wszystkim wielbicielom produkcji przygodowych. Historia opowiada o przygodach młodszej siostry Sherlocka i Mycrofta Holmesów, Enoli. W rolę tytułowej bohaterki wcieli się Millie Bobby Brown. Brytyjska aktorka jest obecnie najbardziej kojarzona przez widzów z roli Jedenastki, w głośnym serialu Netflixa pt. Stranger Things. Natomiast Henry Cavill zagra legendarnego detektywa, Sherlocka Holmesa. Tego aktora widzowie kojarzą z takich produkcji jak Człowiek ze stali, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości czy nadchodzącego wielkimi krokami serialu Wiedźmin, gdzie wcieli się w srebrnowłosego pogromcę potworów.  Obok nich na ekranie wystąpi również Helena Boham Carter, która wcieli się w rolę matki rodzeństwa. Reżyserią produkcji zajmie się Harry Bradbeer, odpowiedzialny za sukces, takich obrazów jak Obsesja Eve, Czas prawdy, czy Dickensian. Natomiast scenariusz stworzy Jack Thorne związany, z takimi tytułami jak Cudowny chłopak, The Fades, czy Nauka spadania.

Niestety na razie nie znamy więcej szczegółów na temat tej produkcji. Jeśli tylko się czegoś dowiemy, od razu was o tym poinformujemy. O czym zaś opowiada sama historia? Tytułowa bohaterka, Enola Holmes, chce pójść w ślady znanego brata i stać się detektywem. Tym samym dziewczyna zaczyna podwójne życie. Biedni mieszkańcy Londynu nazywają ją Siostrą, natomiast środowiska bogaczy zwą ją Ivy, czyli asystentką detektywa.

Enola Holmes na ekranach to nie lada gratka dla wszystkich miłośników serii. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze ze wspomnianą książką, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Pierwsza część wspomnianej serii pt. Sprawa zaginionego markiza znajdziecie tutaj.