Przegląd lipcowych premier książkowych

Właśnie zaczęliśmy nowy miesiąc, zatem najwyższy czas na przegląd lipcowych premier książkowych. Mimo tego, że sezon urlopowy w pełni, to ani autorzy, ani wydawcy nie próżnują. A co za tym idzie, tego lata możecie złapać kilka naprawdę ciekawych książek. Po przejrzeniu ofert z różnych oficyn wybrałam dla Was kilka premier, na które ja z pewnością zwrócę uwagę.

Przegląd lipcowych premier książkowych

Moyes i Musso z dobrą obyczajówką na lato

Ich książki zawsze rozchodzą się jak na pniu. Mnóstwo czytelników, a zwłaszcza czytelniczek czeka z niecierpliwością, aż kolejne powieści trafią na półki księgarń.

Przegląd lipcowych premier książkowych: Kolory pawich piórKolory pawich piór, Jojo Moyes – premiera 3 lipca 2019

To niepublikowane wcześniej w Polsce książka znanej i cenionej autorki.

Wydawać by się mogło, że Suzanna ma wszystko, co niezbędne do szczęścia. Tylko ona nie ma siły już dłużej udawać, że jest szczęśliwa. Dziewczyna będzie musiała przebić mur milczenia, jakim obudowano historię jej matki, pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicę. Czy uda jej się odnaleźć to, czego szuka?

Przegląd lipcowych premier książkowych: Zjazd absolwentówZjazd absolwentów Guillaume Musso – premiera 31 lipca 2019

Thomas i Maxime spotykają się na zjeździe absolwentów. Kiedyś byli nierozłączni, ale od lat nie utrzymywali kontaktów. Ich stara szkoła ma zostać rozebrana zaraz po imprezie, a oni wiedzą, że na terenie budynku ukryte są zwłoki i że prawda niebawem może wyjść na jaw…

Jaką tajemnicę ukrywają?

Gorące historie na gorące dni

Miłośniczki literatury romansowej i erotycznej też nie mają powodów do narzekań. W tym miesiącu na swoją premierę będą mieć najnowsze książki bestsellerowych autorek – K.N. Haner i Colleen Hoover. Zatem przygotujcie się nie tylko na gorące dni, ale też na rozgrzewające lektury.

Przegląd lipcowych premier książkowych: Ring GirlRing Girl K.N. Haner – premiera 3 lipca

Ukryte pragnienia i zakazany związek…

Eden, córka Mistrza Świata w boskie, wycierpiała już wiele. Mimo traumatycznych przeżyć chce korzystać z życia, ale obiecała sobie, że nie będzie mieć już nic wspólnego z bokserskim światem. Wszystko zmienia się, gdy ponownie spotyka Logana. Był wychowankiem jej ojca, a teraz jest zawodowym sportowcem. Z kolei Logan żyje pod presją własnego ojca. Jego dni to dyscyplina, dieta i mordercze treningi. Czy w grafiku znajdzie miejsce na coś więcej niż sport?

Przegląd lipcowych premier książkowych: Too lateToo late Colleen Hoover – premiera 17 lipca

Sloan opiekuje się niepełnosprawnym bratem. Żeby zapewnić mu opiekę, tkwi w toksycznym związku. Obawia się, że nigdy nie uda jej się wyzwolić spod wpływu obsesyjnego i niebezpiecznego Asy. Gdy dziewczyna poznaje Cartera, postanawia zaryzykować. W efekcie rozpoczyna ryzykowną grę, której stawką może okazać się życie.

Uwaga to książka dla dorosłych czytelników.

Coś dla fanów tajemnic i mrocznych historii

Jeżeli lubicie kryminały i thrillery, to wśród lipcowych nowości także znajdziecie książki idealne na letnie, burzowe wieczory.

Przegląd lipcowych premier książkowych: PokutaPokuta Anna Kańtoch – premiera 31 lipca

W 1986 roku brutalnie zamordowano nastolatkę, Reginę Wieczorek. Szybko znaleziono winnego. Wydawać by się mogło, że milicja może zamknąć sprawę. Jednak wszystko zmienia się, gdy na komisariacie pojawia się Jan Kowalski. Mężczyzna twierdzi, że zabił nie tylko Reginę, ale też 5 innych kobiet.

Zabijał regularnie co 7 lat, więc jak to możliwe, że do tej pory nikomu nie udało się zauważyć, że w okolicy działa seryjny morderca?

Przegląd lipcowych premier książkowych: Polowanie na mordercęPolowanie na mordercę Rachel Caine – premiera 3 lipca

Gwen uciekła do męża, który okazał się seryjnym mordercą. Ocaliła siebie i dzieci jednak jej rodzina nadal jest stygmatyzowana.

Gdy kontaktuje się z nią Marlene obawiająca się o życie swoje i córki, Gwen postanawia jej pomóc. Na miejscu okazuje się, że się spóźniła. Marlene została zamordowana, a o zbrodnię oskarżono jej córkę. Jednak coś się nie zgadza, dlatego Gwen na własną rękę postanawia dowiedzieć się prawdy.

Lipcowe premiery książek dla młodzieży

A ponieważ wakacje w pełni, to w tym zestawieniu nie może zabraknąć książek dla młodzieży.

Przegląd lipcowych premier książkowych: Złota dziewczynaZłota dziewczyna Sophie Davis – premiera 24 lipca

Lark Kingsley, spadkobierczyni jubilerskiej fortuny, znika bez śladu. Nikt nie wie, co stało się ze złotą dziewczyną.

Raven Ferragamo właśnie skończyła szkołę średnią i przeprowadza się do Waszyngtonu. Zerwanie z przeszłością sprawia, że dziewczyna w końcu może oddychać. W pewnym momencie w jej ręce wpada pamiętnik Lark. W konsekwencji Raven zostaje wciągnięta w labirynt tajemnic. Obie dziewczyny łączy więcej, niż się na pierwszy rzut okaz wydaje.

Przegląd lipcowych premier książkowych: Za głosem sercaZa głosem serca Joanne MacGregor – premiera 10 lipca

Pewnego dnia osiemnastoletnia Romy ratuje życie Loganowi, sławnemu aktorowi. Dzięki temu zostaje jego asystentką i nagle trafia w sam środek ekscytującego świata filmu. Dziewczyna nie posiada się ze szczęścia, kiedy między nią, a Loganem zaczyna iskrzyć. Jednak Romy szybko budzi się z tego snu. Okazuje się, że świat filmu, to świat iluzji i kłamstw. Ponadto Logan skrywa pewną tajemnicę. Droga od miłości do zemsty może okazać się bardzo krótka…

To oczywiście tylko niektóre premiery, bo w lipcu na półki księgarń trafi jeszcze więcej ciekawych książek. A po jakie Wy sięgniecie w lipcu?