Drugi sezon Outsidera

Twórczość Stephena Kinga cieszy się nieustającą popularnością wśród kolejnych pokoleń czytelników. Amerykański mistrz grozy wciąż jest w formie i co raz zaskakuje odbiorców nowymi publikacjami. Ponadto jego książki to także świetny materiał na filmowe czy serialowe produkcje, o czym przekonali się już niejednokrotnie producenci. Nic więc dziwnego, że drugi sezon Outsidera staje się właśnie rzeczywistością. Zastanawiacie się jednak jak to możliwe? Ponieważ powieść składała się z jednego tomu, którego fabuła została w pełni wykorzystana w pierwszym sezonie serialu?

Drugi sezon Outsidera

Drugi sezon Outsidera potwierdzony – co wiemy o produkcji?

Fani twórczości pisarza z pewnością dobrze orientują się, że w zbiorze opowiadań pt. Jest krew, opublikowanym niedawno, znajduje się nowela o tym samym tytule, w której występuje Holly Gibney. Kobieta musi tam w pojedynkę rozprawić się kolejnym outsiderem. Tymczasem sam King oznajmił, że ta opowieść nie stanie się podstawą drugiego sezonu!

W jednym z wywiadów autor zdradził dziennikarzowi:

Wiem dokładnie, dokąd zmierza fabuła, ponieważ widziałem scenariusze kilku odcinków. Mógłbym ci powiedzieć, ale wtedy musiałbym cię zabić. Powiem tylko, że serial wyjdzie świetnie i będzie miał naprawdę straszny element paranormalny.

W związku z tym fani mogą oczekiwać produkcji, która zostanie oarta na oryginalnym scenariuszu, zaaprobowanym przez Kinga. HBO jeszcze oficjalnie nie podało informacji o drugim sezonie produkcji, jednak sam pisarz przekonuje, że prace ruszą, kiedy tylko stanie się to możliwe. Do tej pory na małym ekranie widzowie mieli okazję zobaczyć: Bena Mendelsohn jako Ralpha Andersona, Cynthię Erivo jako Holly Gibney czy Julianne Nicholson jako Marcy Maitland.

O czym opowiada sama historia? Policja odnajduje w parku ciało zmasakrowanego jedenastolatka, a ślady jednoznacznie wskazują na to, iż sprawcą zbrodni jest Terry Maitland przykładny mąż i ojciec dwóch córek, trener drużyn młodzieżowych oraz nauczyciel angielskiego. Sprawą zajmuje się detektyw Ralph Anderson, którego syn niegdyś trenował pod okiem podejrzanego. I właśnie dlatego nie waha się on ani chwili i zarządza aresztowanie podejrzanego.

Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na drugi sezon Outsidera. W tym czasie zachęcam was do zapoznania się z twórczością Stephena Kinga. Dajcie znać, czy mistrz grozy gości w waszych domowych biblioteczkach!