Drugi sezon Wiedźmina zawieszony

Drugi sezon Wiedźmina zawieszony – taka informacja właśnie obiegła sieć. Choć wiadomość z pewnością jest druzgocąca dla fanów serialu, można było się jej spodziewać. Wszystkie działania prewencyjne związane są oczywiście z pandemią koronawirusa. W związku z zaistniałą sytuacją na całym świecie i niebezpieczeństwem zarażenia ekipy serialowej Netflix wstrzymał prace nad produkcją. To jednak nie jedyny projekt, do którego zdjęcia zostały wstrzymane. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Drugi sezon Wiedźmina zawieszony

Drugi sezon Wiedźmina zawieszony – co dalej?

Warto tutaj przypomnieć, że obecnie zdjęcia do drugiego sezony Wiedźmina odbywały się na terenie Wielkiej Brytanii. W związku z tym istniało spore ryzyko zarażeniem się koronawirusem przez któregoś z członków ekipy. Jak wiadomo, przerwa w zdjęciach do produkcji potrwa co najmniej 2 tygodnie. Sytuacja oczywiście będzie na bieżąco monitorowana. Poza tym nie wiadomo jak ta przerwa wpłynie na cały projekt. Już teraz przewiduje się, że taki krok opóźni premierę sezonu. Należy też wspomnieć, że zdjęcia ruszyły na początku 2020 roku i miały potrwać do sierpnia. Teraz te plany nieco się przedłużą.

Tak czy inaczej, Netfilx ma spory margines czasowego zapasu. Ponieważ do tej pory nie podali oficjalnej daty premiery drugiego sezony Wiedźmina. Obecnie wiemy jedynie, że produkcja miałby pojawić się na platformie w 2021 roku.

Wiedźmin to nie jedyna wstrzymana produkcja

Poza tym, jak już wspomnieliśmy, nie tylko fani Wiedźmina mogą spodziewać się pewnych opóźnień w realizacji ich ulubionych projektów. Ponieważ przez następne 14 dni zawieszono prace m.in. na planach takich produkcji jak: Jurassic World: Dominion, Flint Strong, Czarna Lista, Wheel Of Time, Stranger Things, Batwoman, Młody Sheldon, All Rise, God Friended Me, Supergirl, Pazury, Queen Sugar, Pennyworth, The Flight Attendant czy Sex/Life.

Nie mamy wątpliwości, że producenci podjęli słuszne decyzje. Tymczasem fani muszą uzbroić się w cierpliwość. W związku z tym wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Andrzeja Sapkowskiego, autora Wiedźmina, odsyłamy tutaj.