Disney+ w Polsce

Fani kultowych bajek od dłuższego czasu wyczekiwali informacji dotyczącej dostępności platformy Disney+ w Polsce. Niestety, informacja dotycząca usługi podana przez Disney uległa zmianie. Od kiedy będziemy mogli cieszyć się dostępnością filmów Walta Disneya na VOD?

Disney+ w Polsce! Co wiemy?

Disney+ jest platformą, która umożliwia oglądanie filmów i seriali w formie VOD. Możemy porównać ją do Netflixa, z tą różnicą, że Disney+ skupia się na kultowych produkcjach animowanych, które wyszły spod skrzydeł Walta Disneya i jego następców. Czy możemy spodziewać się tam jedynie Króla Lwa Frozen?

Niniejsza platforma oferuje także dostęp do produkcji powstałych na kanwie uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen, filmów Pixara, a także National Geographic! Dlatego wizja Disneya+ w Polsce wzbudziła wiele ekscytacji wśród fanów powyższych produkcji. Skąd pomysł na to, że usługa pojawi się również w naszym kraju?

Disney+ w Polsce

Jakiś czas temu Disney na swojej oficjalnej stronie thewaltdisneycompany.eu podał, że planuje rozszerzenie swojego serwisu VOD na kolejne kraje. 24 marca tego roku, serwis miał pojawić się również w Austrii, Francji, Irlandii, Niemczech, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Kilka miesięcy później, latem 2020, planowano wprowadzić go również do Portugalii, Skandynawii oraz Polski. Dlaczego tak się nie stało?

Kiedy możemy spodziewać się Disney+ w Polsce?

Disney dokonał edycji na swojej stronie, usuwając Polskę z krajów, które zostaną objęte zasięgiem platformy. Usługodawca podał informację, że data premiery zostaje przeniesiona na rok 2021. Kiedy dokładnie możemy spodziewać się dostępności platformy w naszym kraju? Tego na razie nie wiemy.

Jeśli chodzi o cenowy zakres usługi, abonament miesięczny w Wielkiej Brytanii wynosi 4,17 funtów, w USA zaś jest to opłata wysokości 6,99 dolarów. Prognozowana kwota abonamentu w Polsce wynosi 32,99 zł miesięcznie. Co dokładnie będziemy mogli obejrzeć na platformie?

Abonament Disney+ uprawnia nas do obejrzenia 30 filmów z uniwersum Marvela, wszystkich części sagi Star Wars, w tym również serialu The Mandalorian (pozdrawiamy wszystkich fanów małego Yody!). Nie możemy również zapomnieć o szerokim wachlarzu animacji Pixara i Disneya, które zapewnią rozrywki na wiele, wiele godzin.

Co sądzicie o przełożeniu premiery dostępności Disney+ w Polsce? Zamierzacie z niej skorzystać po wprowadzeniu jej do naszego kraju?