Serial na podstawie Sandmana

Serial na podstawie Sandmana został właśnie oficjalnie zamówiony przez platformę Netflix. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy słynnej komiksowej serii, stworzonej przez Neila Gaimana. Poza tym z pewnością cieszyć się mogą odbiorcy, którzy wciąż poszukują nietuzinkowych i wciągających, serialowych produkcji. Nikt dziś bowiem nie ma wątpliwości, że Sandman to jedna z najbardziej oryginalnych serii w historii komiksowego medium. Fani długo musieli czekać na oficjalne informacje o tym, że ta historia w końcu doczeka się adaptacji. Od lat bowiem w sieci krążyły pogłoski na ten temat, jednak wciąż brakowało potwierdzonych doniesień. Jednak oto są! Koniecznie czytajcie więc dalej, by poznać szczegóły tej produkcji!

Serial na podstawie Sandmana

Serial na podstawie Sandmana – co wiemy?

Wiem, że przedstawiciele Netflixa podpisali właśnie umowę z włodarzami telewizyjnego oddziału Warner Bros. To właśnie na mocy tego porozumienia ma dojść do realizacji jednej z najdroższych produkcji serialowych. I tak stanowisko showrunnera produkcji zajmie Allan Heinberg, scenarzysta filmowy i komiksowy. To on w największym stopniu będzie odpowiedzialny za adaptację komiksu na małe ekrany. Fani serii nie powinni się martwić, ma on bowiem na koncie sukces związany m.in. z produkcją Wonder Woman. Poza tym wiemy, że producentami wykonawczymi zostali David S. Goyer oraz sam Neil Gaiman, który ostatnio spełniał się również w podobnej roli przy pracach nad Dobrym omenem.

Serial na podstawie Sandmana ma składać się z 10 odcinków. Za scenariusz pierwszego z nich, jak informuje Gaiman na swoim Twitterze, odpowiedzialny jest Jack Thorne.

O czym zaś opowiada sama historia? Głównym bohaterem komiksowej serii jest Sen, personifikacja władcy krainy marzeń sennych, nawiązująca do Piaskuna z folkloru niemieckiego. W rysunkowym cyklu najczęściej nazywany jest Morfeuszem, choć występuje również pod innymi imionami. Jest jednym z siedmiorga rodzeństwa Nieskończonych, z których każde utożsamia jeden z elementów rzeczywistości: Los, Śmierć, Zniszczenie, Rozpacz, Pożądanie i Malignę, która kiedyś była Marzeniem. Sen, uwolniony po wielu latach niewoli u brytyjskiego maga z początku XX wieku, musi odbudować swoje zniszczone królestwo. Dopadają go jednak zmory z przeszłości, musi stawiać czoła konsekwencjom swoich dawnych postępków.

Dajcie znać, czy czekacie na tę produkcję również niecierpliwie, co my! Tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Gaimana, odsyłamy tutaj. Znajdziecie tam również zeszyty komiksu Sandman.