Literatura pięknaZapowiedzi i nowości

Dziewczyna, kobieta, inna Bernardine Evaristo – polskie wydanie książki z Bookerem

Dziewczyna, kobieta, inna Bernardine Evaristo - polskie wydanie książki z Bookerem

O kobietach, dla kobiet (i nie tylko!) i napisana przez kobietę. Dziewczyna, kobieta, inna Bernardine Evaristo – książka nagrodzona Bookerem 2019 trafia do księgarni w Polsce! Na kiedy zaplanowano premierę polskojęzycznego wydania ? O tym przeczytacie poniżej.

Dziewczyna, kobieta, inna Bernardine Evaristo - polskie wydanie książki z Bookerem

Bernardine Evaristo – laureatka The Man Booker Prize 2019

W 2019 roku jury Nagrody Bookera miało niezwykle twardy orzech do zgryzienia: konkurencja była wyjątkowo mocna! Wybór tylko jednego laureata prestiżowego wyróżnienia okazał się być niemożliwy.

Jurorzy zdecydowali się wówczas nagrodzić równocześnie dwie autorki. Były to Margaret Atwood, doceniona za The Testaments (w Polsce wydane przez Wielką Literę, patrz: Testamenty) oraz Bernardine Evaristo, wyróżniona za Girl, Woman, Other.

Polskojęzyczni czytelnicy Testamenty mogli przeczytać w tłumaczeniu już w ubiegłym roku. A teraz, nareszcie, po niemalże 2 latach od przyznania nagrody, na polskim rynku ukazuje się także polskojęzyczne wydanie książki Bernardine Evaristo: Dziewczyna, kobieta, inna, w tłumaczeniu Agi Zano.

Dziewczyna, kobieta, inna Bernardine Evaristo

Dziewczyna, kobieta, inna Bernardine Evaristo

Bernardine Evaristo to pisarka o angielsko-nigeryjskich korzeniach. Jest pierwszą w historii Nagrody Bookera laureatką afrykańskiego pochodzenia. W nagrodzonej książce przedstawia barwny kalejdoskop postaci i ich historii, osadzony w różnych miastach Wielkiej Brytanii.

Autorka przybliża czytelnikom losy dwunastu różnych kobiet: ich życia, doświadczenia, pragnienia i radości. Każda z nich znajduje się na innym etapie życia, ma ze sobą własny bagaż doświadczeń i dąży do swojego celu. Dzięki takiemu zestawieniu książka Bernardine Evaristo to niezwykła opowieść o różnorodności, poszukiwaniu siebie i odnajdywaniu własnej tożsamości.

Dziewczyna, kobieta, inna otrzymała tytuł książki dekady Sunday Times i The Guardian oraz książki roku magazynów Time, Washington Post i New Yorker.

Sylwia Chutnik podsumowała książkę Evaristo tymi słowami:

Wreszcie ukazuje się w Polsce powieść, w której mogę się przejrzeć. Evaristo w istocie dała nam prezent: atlas różnorodności. I to jak napisany! Lektura obowiązkowa.

Mamy świetną wiadomość — książka Dziewczyna, kobieta, inna jest już dostępna na polskim rynku!

Znajdziecie ją tutaj: Dziewczyna, kobieta, inna >>

Zobacz także: