Książki, które chwytają za serce Książki, które chwytają za serce - 5 lektur pełnych emocji

Kapryśna pogoda sprawia, że zamiast spaceru wybieramy relaks w domu. I wszyscy dobrze wiemy, że najlepszym sposobem na przeczekanie wiosennego deszczu, chłodu i wiatru jest czytanie. Potrzebujecie pomysłu na lekturę? Proponuję Wam książki, które chwytają za serce i gwarantują silne emocje. Jeśli macie ochotę na wzruszającą literaturę obyczajową lub romans, sprawdźcie nasze propozycje.

Książki, które chwytają za serce na TaniaKsiazka.pl >>

Książki, które chwytają za serce

Promyczek, Kim Holden

Książki, które chwytają za serce | Promyczek | Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Wybierając książki, które chwytają za serce, weźcie pod uwagę powieść Promyczek autorstwa Kim Holden. Jej główna bohaterka, Kate Sedwick, dostała się właśnie na prestiżową uczelnię w Minneapolis i nareszcie będzie mogła spełnić swoje marzenia. Dziewczyna pasjonuje się muzyką i uwielbia grę na skrzypcach. Jej pseudonim to  „Promyczek”, ponieważ ma niezwykle pozytywne nastawienie do świata, jest życzliwa i swoim optymizmem pragnie zarazić wszystkich wokół. Jej życiową dewizą jest hasło: „Pomagać, a nie osądzać”. Dziewczyna doskonale wie, jak dowartościować innych i zawsze znajduje rozwiązanie ich problemów. Aż trudno uwierzyć, że walczy ze śmiertelną chorobą…

Książkę zamówicie w tym miejscu.

Sklep z tysiącem cudów, Agnieszka Krawczyk

Sklep z tysiącem cudów | Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Nie wychodząc z domu i tak możecie zajrzeć do sklepu – Sklepu z tysiącem cudów. Powieść Agnieszki Krawczyk to ciepła opowieść o poszukiwaniu życiowego celu w życiu i o miłości, której moc potrafi łączyć dwa odmienne światy. Głównymi bohaterami tej historii są Juliusz i Eliza. On jest cenionym prawnikiem, ona ulubienica publiczności – aktorką znaną z seriali. Ich losy połączył sklep pod szyldem „Same cuda”. Jako że znajdują się w nim przedmioty z drugiej ręki, każdy ma tu szansę znaleźć coś zupełnie niespodziewanego. Tych dwoje zwrócił ku sobie pewien tajemniczy rysunek. Juliusz kupuje szkic, a Eliza za wszelką cenę pragnie go odzyskać. Mężczyzna nie ma jednak zamiaru oddawać nowego nabytku. Zastanawia się, dlaczego jest on tak ważny dla kobiety. Czy cynicznego prawnika i zwariowaną aktorkę może połączyć prawdziwe uczucie zrodzone nad kartką papieru?

Książkę zamówicie w tym miejscu.

To, co najważniejsze, Magłorzata Rogala

To, co najważniejsze | Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Planując komfortowy odpoczynek na kanapie, oprócz napojów i przekąsek, koniecznie weźcie To, co najważniejsze – romantyczną powieść Małgorzaty Rogali o miłości i drugiej szansie. Wybierając tę lekturę poznacie Martę – czterdziestoletnią panią adwokat z warszawskiej kancelarii, która wiedzie poukładane życie. Jest rozwiedziona, mieszka z córką Anią i gdyby nie troska o jedynaczkę, w zasadzie nie miałaby większych zmartwień.

Jej spokój burzy jednak przypadkowe spotkanie z Marcinem, z którym dawno temu łączyła ją szczeniacka miłość. Teraz między nimi iskrzy, czego powodem są zawiedzione nadzieje i dawne krzywdy. Odżywają wspomnienia, a na jaw wychodzą tajemnice sprzed lat. W uszach dudnią pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź. Co tak naprawdę stało się dwadzieścia lat temu i jaka jest cena zdrady? I jaką rolę odgrywa bransoletka z granatami?

Książkę zamówicie w tym miejscu.

Kamerdyner, Danielle Steel

Kamerdyner | Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Któż zagwarantuje nam czas pełen wzruszeń, jeśli nie Danielle Steel? Pragnąc pięknych emocji, sięgnijcie po Kamerdynera – przepiękną opowieść o uczuciu, które połączyło ludzi pochodzących z dwóch różnych światów. Jedną z tych osób jest Olivia. Kobieta całe swoje życie poświęciła karierze, więc gdy los zmusza ją do zamknięcia ukochanej firmy, postanawia zmienić życie i przeprowadza się do Paryża. Tam szuka kogoś, kto pomoże jej w urządzeniu nowego domu. W ten sposób poznaje Joachima – kamerdynera. I to on właśnie jest drugą z tych osób.

Mężczyzna jako nastolatek przybył do Europy z Argentyny. Ma brata bliźniaka, jednak ten nie podążył za bratem. Został w ich rodzinnym kraju i tak zszedł na złą ścieżkę. Gdy Joachim zaczyna pracę dl Olivii para szybko się orientuje, że dobrze układa im się nie tylko w pracy, ale również na płaszczyźnie osobistej. I gdy wszystko wydaje się być wręcz idealne, wydarza się coś, przez co świat Joachima rozpada się na kawałki. Jak to wpłynie na ich dalsze życie?

Książkę zamówicie w tym miejscu.

Ostatnia prawdziwa singielka, Lauren HoOstatnia prawdziwa singielka | Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Ostatnią propozycją jest Ostatnia prawdziwa singielka Lauren Ho, która porwie Was w wir szalonego życia współczesnego Singapuru. Główną bohaterką powieści jest Andrea Tang, która ma wspaniałe życie. Ma trzydzieści lat, jest szanowaną prawniczką u progu awansu, mieszka w luksusowym apartamencie, bawi się w najlepszych klubach i otaczają ją dobrzy przyjaciele. Świat stoi przed nią otworem! Coś jest jednak nie tak. Otóż jako jedyna z klanu Tangów nie wyszła za mąż, czego jej bliscy nie potrafią zaakceptować. Cóż za dyshonor dla rodziny!

Choć Andrea nie szuka i nie potrzebuje mężczyzny, los na jej drodze stawia aż dwóch potencjalnych kandydatów na męża. Jednym z nich jest wyjątkowo irytujący przystojny kolega z pracy, Suresh Aditparan, z którym kobieta konkuruje o stanowisko. Drugi to niezwykle uroczy, atrakcyjny i bogaty przedsiębiorca, Eric Deng. O ile ten pierwszy według rodziny nie wpisuje się w profil idealnego kandydata na partnera Andrei, o tyle drugi pasuje na niego wprost idealnie.

Oprócz nacisku ze strony bliskich trzydziestolatka mierzy się również z problemami przyjaciół, którzy liczą na jej wsparcie oraz bierze udział w zażartej rywalizacji w kancelarii. Czuje, że stoi na skraju wytrzymałości. Czy w niekończącej się rozgrywce pomiędzy zadowalaniem innych a zadowalaniem siebie uda jej się wypracować kompromis?

Książkę zamówicie w tym miejscu.

***

To co, wybraliście już sobie książki, które chwytają za serce? Inne lektury posiadające taką moc, najdziecie pod tym linkiem.

Czytaj także: