Kwietniowe zapowiedzi literatury obyczajowej Kwietniowe zapowiedzi literatury obyczajowej

Kapryśna wiosenna pogoda nastraja do zanurzenia się w pięknych opowieściach opowiadających o losach zwykłych ludzi. W ich wzlotach i upadkach, w miłosnych uniesieniach i rzekach łez… Przejrzyjmy zatem kwietniowe zapowiedzi literatury obyczajowej, które na pewno spełnią te oczekiwania. 

Kwietniowe zapowiedzi literatury obyczajowej Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Kwietniowe zapowiedzi literatury obyczajowej

Dziewczynka, która widziała zbyt wiele, Małgorzata Warda

Dziewczynka, która widziała zbyt wiele Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Pierwszą propozycją jest książka z Wydawnictwa Prószyński i S-Ka, której premierę zaplanowano na 5 kwietnia. Małgorzata Warda w swojej powieści Dziewczynka, która widziała zbyt wiele szuka odpowiedzi na pytanie: ile można poświęcić dla ukochanej osoby? Główni bohaterowie tej historii to rodzeństwo, które jest dla siebie nawzajem całym światem. Gdy mama Aarona i Ani zaczyna chorować, dzieci trafiają pod opiekę cioci. Ania doskonale pamięta jej dom. Wspomina go jako wyjątkowo piękne miejsce, wypełnione antycznymi meblami i wytworami sztuki. Niestety ten zachwycający niegdyś azyl teraz staje się synonimem przemocy i dramatycznej walki. Rodzeństwo zdane na łaskę gospodarzy nie ma kogo poprosić o pomoc, gdy przekraczane są kolejne granice. Cała nadzieja w wyobraźni. Czy ucieczka Ani w dziecięce fantazje pozwoli jej zapomnieć o wydarzeniach z zamkniętego pokoju? I czy Aaron zdoła ochronić swoją siostrę?

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Drzewo Anioła, Lucinda Riley

Kwietniowe zapowiedzi literatury obyczajowej. Drzewo Anioła Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Wydawało się, że w związku ze śmiercią autorki bestsellerowej serii Siedem Sióstr, Lucindy Riley, nie będzie nam już dane cieszyć się jej nowymi utworami. Jednak 4 kwietnia nakładem Wydawnictwa Albatros ukaże się wznowienie jej książki Drzewo Anioła, ale wzbogacone o fragment nigdy wcześniej niepublikowanej powieści kryminalnej pt. Tajemnice Fleat House, która ukaże się już 1 czerwca 2022.

Drzewo Anioła to opowieść o rodzinnych sekretach, o stracie, oczyszczającej podróży w przeszłość i szokującej prawdzie. Cierpiąca na amnezję po tragicznym wypadku Greta Simpson po trzydziestu latach wraca do wiejskiej posiadłości położonej na wzgórzach Walii. Jej stary przyjaciel, który jest obecnym właścicielem majątku zaprasza kobietę na bożonarodzeniową kolację. Ma nadzieje, że styczność z tym, co kiedyś znała, pomoże jej przywrócić pamięć. Nie ma pewności, że ten plan zadziała. Lekarze bowiem orzekli, że Greta nie chce pamiętać… zwłaszcza burzliwych zdarzeń z długiego okresu jej życia. I najwidoczniej nie chce odkryć prawdy o sobie i swojej córce, która jako mała dziewczynka rozpoczęła karierę jako aktorka. Może się jednak okazać, że ta prawda jest gorsza od niewiedzy.

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Obiecałem ci gwiazdy, Weronika Schmidt

Kwietniowe zapowiedzi literatury obyczajowej. Obiecałem ci gwiazdy Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Kwietniowe zapowiedzi literatury obyczajowej to również propozycje dla młodzieży. Już 8 kwietnia Wydawnictwo Imagine Books poczęstuje nas pierwszą częścią Trylogii Moon Weroniki Schmidt – książką Obiecałem ci gwiazdy. O czym opowiada ta historia? O wyjątkowej więzi przyjaciół od dziecka – Maddy i Noah, którzy są sobie bliscy mimo czterech lat rozłąki. Spotykają się ponownie w ostatniej klasie liceum i wtedy Maddy zauważa w oczach chłopaka nieznany dotąd chłód i smutek. Postanawia przebić się przez mur, który jej przyjaciel zbudował wokół siebie. I dowiedzieć się, dlaczego przed laty nagle zniknął bez pożegnania. Noah boi się uczuć. Mając za sobą wiele trudnych doświadczeń uważa je za słabość i kojarzą mu się one z bólem. Jednak dawna przyjaciółka działa jak balsam na jego zranioną duszę. Bo to zawsze była Ona…  Ona jest przeznaczeniem i definicją wszystkiego.

Książkę o pierwszej przyjaźni i pierwszej miłości możecie zamówić w tym miejscu.

Dary losu, Hanna SzczepanowskaKwietniowe zapowiedzi literatury obyczajowej. Dary losu Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Dary losu Hanny Szczepanowskiej będą miały swoją premierę 13 kwietnia. Wydawnictwo Filia proponuje nam piękną opowieść o kilku pokoleniach kobiet, o stawianiu czoła przeciwnościom i poplątanych życiowych ścieżkach. Akcja dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych. Latem roku 1935 córka warszawskiego okulisty, Kornelia Makowska, wraz z dwiema przyjaciółkami wyjeżdża do Warki do dworku ciotki. Dziewczęta poznają tam dwóch młodzieńców: porucznika Maurycego Skimunta i Borysa Muszyńskiego, który jest lekarzem. Czas mija im tam na beztroskiej zabawie, do czasu gdy pewnego dnia dochodzi do przestępstwa, które wywiera ogromny wpływ na młodych ludzi.

W roku 2021 poznajemy wnuczkę Kornelii, Klementynę, która właśnie dowiaduje się o tym, że jej rodzina odziedziczyła pałacyk w Michałowie. Wraz z mamą i córką postanawiają zdobyć informacje o tajemniczym ofiarodawcy. Chcą również poznać swoje korzenie. Jada do pałacyku i postanawiają go odnowić, w czym pomagają im młodzi archeologowie-amatorzy. W tej pięknej scenerii nagle zaczynają pojawiać się uczucia… ale niestety sprawy znowu zaczynają się komplikować.

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Niebiańskie tsunami, Nana Bekher

Niebiańskie tsunami Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Wśród kwietniowych premier nie zabraknie również Niegrzecznych książek. Jedną z nich jest pikantny romans prosto z gorącej Ibizy autorstwa Nany Bekher pt. Niebiańskie tsunami, który na półkach księgarni pojawi się 14 kwietnia. Główną bohaterką jest Nadia. Dziewczyna cztery lata temu rozstała się ze swoim chłopakiem Ethanem, ponieważ ten ją zdradził. Nie chciała go już nigdy więcej widzieć na oczy. Jednak jego brat, a jej najlepszy przyjaciel poprosił ją, by była jego osobą towarzyszącą na rodzinnym weselu. I choć wstępny plan zakłada, że dawni kochankowie się nie spotkają, Ethan celowo przedłuża swój pobyt, by tylko być blisko Nadii. Stara się ją przekonać, by dała mu drugą szansę. Gdy dziewczyna słucha opowieści o pamiętnej nocy, gdy doszło do zdrady, zaczyna wątpić w jego winę i… postanawia mu zaufać. Przynajmniej na tyle, by razem z nim i przyjaciółmi wybrać się na Ibizę. Tam jednak wyjdą na jaw inne tajemnice chłopaka…

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

 

Po tamtej stronie chmur, Tomasz Betcher

Po tamtej stronie chmur Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Kwietniowe zapowiedzi literatury obyczajowej zamykamy przepiękną, pełną emocji sagą rodzinną Po tamtej stronie chmur Tomasza Betchera, która ukaże się 14 kwietnia nakładem Wydawnictwa W.A.B.. Autor opisuje w niej historię dwóch braci-lotników, których los rzucił w wojenną zawieruchę. I to po dwóch przeciwnych stronach! Pisze również o siostrach, wnuczkach jednego z nich, które stawiają czoła wyzwaniom współczesnego świata i… romansom.  Powieść zabiera czytelnika do czasów wojny, przybliżając jej trudny do wyobrażenia koszmar i związaną z tym wolę przetrwania. Z drugiej strony pokazuje wyzwania, jakie stawia ludziom życie kilkadziesiąt lat po tym zbrojnym konflikcie. Co ciekawe, przez długi czas czytelnik nie może się domyślić, który z braci jest dziadkiem Wiktorii i Magdy i jak potoczyła się ich historia.

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

*

Jeżeli chcecie przejrzeć inne zapowiedzi powieści obyczajowych, zajrzyjcie pod ten link. Na którąś z książek czekacie bardziej, niż na inne?

Czytaj także: