Wrzesień to nie tyko czas, kiedy dzieci wraz z pierwszym dzwonkiem ruszają do szkoły. Na polach rolnicy kończą zbiory plonów, a rozpoczęcie kalendarzowej jesieni zbliża się wielkimi krokami. Wrzesień to także miesiąc, kiedy za oknem coraz częściej pada deszcz. Na taką pogodę nie ma nic lepszego niż koc, kubek ulubionej herbaty i świetna książka. A początek września pod względem literackim zapowiada się naprawdę obiecująco.

Poniżej prezentujemy kilka zapowiedzi najciekawszych książek w kategorii beletrystyka i literatura piękna. Na pewno przypadną Wam one do gustu!

Zapowiedzi książkowe na wrzesień 2017 w kategorii beletrystyka i literatura piękna

1. Serce królowej – Elizabeth Chadwick. Premiera: 5 wrzesień 2017

Serce królowej to najnowsza powieść Elizabeth Chadwick – autorki ponad dwudziestu powieści historycznych, które zyskały rzeszę fanów na całym świecie. To także drugi tom trylogii opowiadającej o Eleonorze Akwińskiej – królowej Anglii i Francji oraz żonie Henryka II. To historia jednej z najpotężniejszych kobiet w historii Europy, która żyjąc w cieniu męża, starała się wywalczyć należne sobie miejsce w świecie pełnym kłamstw i zdrad. Wychowując liczne potomstwo i mierząc się z coraz większymi problemami związanymi z niewiernym jej mężem, zostaje oskarżona o zdradę. Jednak czy słusznie?

Serce królowej to opowieść oparta na wielu badaniach, jakich podjęła się Chadwick, aby uzyskać najbardziej przekonujący obraz średniowiecznego świata. To poruszająca historia pełna pasji, namiętności i intryg, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom powieści historycznych.

2. Niksy – Nathan Hill. Premiera: 12 wrzesień 2017

Niksy to demony, które każdy postrzega w inny sposób. Wciągają one do swojego świata, uwodząc i oszałamiając ofiary. I nie da się o nich zapomnieć. Niksą może być coś, czego bardzo się pragnęło, albo ktoś, kogo bardzo się kochało. A jednak nie mogło się tego mieć. Niksa to takie niespełnione pragnienie, którego nie sposób się wyzbyć.

Głównym bohaterem powieści jest Samuel, który mierzy się z własnymi niksami. Odejście matki, pocałunek z ukochaną i ostatnie spotkanie z przyjacielem. To wszystko spowodowało, że zaszył się w świecie Elflandi. W wirtualnym świecie, który miał mu pomóc zapomnieć, a jednak nie przyniósł ukojenia. Samuel wyrusza więc w podróż, dzięki której pozna prawdę o swojej rodzinie i zrozumie, że życie, jakie do tej pory prowadził to tylko pozory.

Niksy to opowieść o miłości ukazanej w czasie trwania zamieszek, które miały miejsce w Chicago w 1968 roku. Niksy to także rewelacyjne połączenie świata gier komputerowych i skandynawskiej mitologii. To pozycja pełna prawdziwych emocji i z pewnością godna uwagi.

3. Bosonoga królowa – Ildefonso Falcones. Premiera: 13 wrzesień 2017

Bosonoga królowa to kolejna powieść autora Katedry w Barcelonie, Ręki Fatimy i Dziedziców ziemi. Tym razem dostajemy obraz osiemnastowiecznej Hiszpanii. Falcones przenosi Czytelnika do Sewilli i pokazuje mu społeczność Cyganów. Poznajemy dwie bohaterki, które próbują znaleźć swoje miejsce w świecie. Tło historyczne, fabuła, bohaterowie, muzyka i wielobarwność powodują, że łatwo można wejść w świat, jaki proponuje nam autor. To historia o okrucieństwie i gorącej namiętności oraz o miłości i nienawiści. A całość ujęta jest wśród najszczerszych emocji, jakie panują po trzystu latach działania inkwizycji.

Bosonoga królowa to niezwykle eteryczny obraz pełen zapachów, smaków i muzyki w rytmach flamenco. Falcones zestawia ze sobą świat najniższych warstw i pełnych przepychu pałaców. W połączeniu z emocjami, które targają bohaterami, dostajemy powieść, przy której nie będziemy się nudzić.

4. Słup ognia – Ken Follett. Premiera: 13 wrzesień 2017

Ostatnia zapowiedź to kontynuacja Filarów ziemi i Świata bez końca – bestsellerowej sagi, której autorem jest Ken Follett. Tym razem przeniesie on Czytelnika w świat szesnastowiecznej Anglii, za czasów panowania królowej Elżbiety I Tudor, która w 1558 roku zasiadła na tronie. Mamy rok 1557. Zbliża się Boże Narodzenie. Nikt jeszcze nie wie, co zdarzy się za rok. Ani mieszkańcy Kingsbridge ani Ned Willard, który właśnie wraca do rodzinnego domu. Przyszłość to wielka niewiadoma, która wywróci losy świata do góry nogami.

Słup ognia to powieść historyczna, którą czyta się niczym świetny thriller. Znajdziemy w niej wartką akcję, szpiegów i tajnych agentów, a także rys historyczny. To świetna propozycja dla każdego.

Tym razem w zapowiedziach królują książki z gatunku powieści historycznych. Chadwick, Hill, Falcones oraz Follett to świetni pisarze, którzy zasługują na uwagę. Propozycje te to gratka nie tylko dla miłośników gatunku, ale dla każdego, kto kocha literaturę. Czy zatem dacie się ponieść lekturze tych książek? Z pewnością nie pożałujecie!