Ekranizacja Buick 8 Kinga

Ekranizacja Buick 8 Kinga to bez wątpienia jedna z bardziej wyczekiwanych produkcji przez wszystkich fanów mistrza grozy. O tym, że powieść ta trafi na ekrany, było już głośno rok temu. Wspominano o tym w kontekście powstania firmy produkcyjnej Renegade Entertainment, założonej przez aktora Thomasa Jane’a oraz Courtney Lauren Penn. Odbiorcy nie doczekali się jednak wówczas żadnych konkretów. Teraz jednak Jane powrócił do tematu, dając tym samym nadzieję wszystkim, którzy na ekranizację czekają. Co takiego zdradził? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Ekranizacja Buick 8 Kinga

Ekranizacja Buick 8 Kinga – co wiemy?

Jak już wspomnieliśmy, do tematu nawiązał sam Jane, który w podcaście pt. The Kingcast zdradził, iż reżyserią Buick 8 zajmie się Jim Mickle. W związku z tym warto tutaj wspomnieć, że ma on na koncie kilka produkcji z gatunku horroru i grozy. To jemu odbiorcy zawdzięczają m.in. takie tytuły jak: Plaga wampirów, Jesteśmy tym, co jemy czy Chłód w lipcu. A ostatnio jest też o nim głośno za sprawą produkcji, dostępnej na platformie Netflix, W cieniu księżyca. Tym samym wiele wskazuje na to, że Mickle to idealny kandydat na reżysera ekranizacji powieści, którą stworzył mistrz grozy, Stephen King.

Oto co Thomas Jane powiedział na temat najnowszej produkcji:

Znacie Jima Mickle’a? Jest zaj… Podpisaliśmy z nim kontrakt. A także z dwoma fantastycznymi scenarzystami, którzy już wcześniej współpracowali z Jimem. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani i mieliśmy kilka spotkań dotyczących filmu. Przypomnę jednak, że bohaterami książki „Buick 8” jest pluton policjantów stanowych z Pensylwanii. W międzyczasie wybuchła pandemia oraz szaleństwo związane z protestami przeciwko brutalności policji. Pomyśleliśmy więc, że na razie to nie jest dobry czas na pokazanie filmu o plutonie pensylwańskich policjantów.

Jak na razie to wszystko, co wiemy o tej adaptacji. Jeśli jednak pojawią się kolejne konkrety, od razu Was o tym poinformujemy. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z książką pt. Buick 8, odsyłamy tutaj. Dajcie nam koniecznie znać, czy czytaliście tę historię i co o niej sądzicie!