Nie od dziś wiadomo, że Hollywood dla wielu jest istnym źródłem niekończących się dochodów. Ale nie tylko producenci, aktorzy czy reżyserzy mają duży wpływ na rozwój sytuacji w świecie kina. Przecież wiele ekranowych hitów sukces odnosiło dlatego, że zostały oparte na dobrej podstawie – książce.

800px-aleja_gwiazd_w_hollywood_84

Hollywood a pisarze

Mnóstwo specjalistów z filmowej branży zauważa fakt, że w ostatnim czasie coraz większą popularnością w świecie filmu cieszą się pisarze oraz ich książki. Magazyn „Hollywood Reporter” przygotował specjalny ranking twórców, którzy ostatnio mają największy wpływ na to, co dzieje się w tym miejscu. Warto dodać, że takie zestawienie magazyn robi co dwa lata. Za każdym razem można dostrzec spore zmiany, które w nim zachodzą.  W tym roku na owej liście znalazło się aż 11 nowych nazwisk! I chociaż w samym Hollywood ponoć krąży mnóstwo dowcipów na temat pisarzy, to eksperci zauważają, że ilość ta wynika z faktu, iż są oni bardzo ważni dla samych filmowców. Nieraz słychać przecież, iż kilku producentów bije się o prawa do jednego tytułu książkowego. Poza tym filmowcy prześcigają się w odnajdywaniu książek, które mogłyby stać się potencjalnym materiałem na film. Zdolni są nawet wykupić prawa do ekranizacji, zanim manuskrypt w ogóle ujrzy światło dzienne.

Jak więc widać, pisarze mają coś do powiedzenia nie tylko w świecie książki, ale i filmu. Poniżej znajdziecie listę 25 pisarzy, którzy w roku 2016 okazali się najbardziej wpływowi w Hollywood:

1. J.K. Rowling.
2. Stephen King.
3. James Patterson.
4. George R.R. Martin.
5. E.L. James.
6. Michael Lewis.
7. Matthew Quick.
8. John Green.
9. Neil Gaiman.
10. Dennis Lehane.
11. Gillian Flynn.
12. Ernest Cline.
13. David Grann.
14. Diana Gabaldon.
15. Jo Nesbø.
16. Margaret Atwood.
17. Ben Mezrich.
18. Liane Moriarty.
19. Paula Hawkins.
20. Jeffrey Toobin.
21. Graham Moore.
22. Emma Donoghue.
23. Lauren Oliver.
24. Patrick Ness.
25. Maria Semple.