Malowany człowiekMalowany Człowiek to tytuł dobrze znany wszystkim miłośnikom fantasy. Jest to pierwszy tom z bestsellerowej serii Cykl Demoniczny autorstwa Petera V. Bretta. Warto wspomnieć, że owy cykl doczekał się tłumaczenia aż na ponad 25 języków. Teraz dla wszystkich fanów autora mamy dobrą wiadomość.

Malowany Człowiek doczeka się ekranizacji

Właśnie tak! Prawa do stworzenia filmu na podstawie powieści nabyli Spike Seldin (producent m.in. filmu Drużyna A) oraz Hans Futterman (znany m.in. z produkcji filmu Lark czy Robert Johnson DNA). Fanów książki z pewnością ucieszy fakt, że za scenariusz odpowiadać będzie sam autor powieści – Peter V. Brett. Obaj panowie zaangażowani w produkcję filmu wypowiedzieli się następująco o najnowszym projekcie: To bardzo duży materiał, z głęboką fabułą oraz urzekająco mroczną postacią w centrum. Peter stworzył świeże i nowe spojrzenie na przyszłość ludzkości, co szybko uplasowało go pośród największych talentów gatunku sci-fi/fantasy.

Książka Malowany Człowiek to historia ludzkości, której istnienie jest niepewne. Ci, którym udało się przetrwać nie mają pewności, że dożyją jutra. Co zmierzch, w oparach mgły, zmuszeni są stawiać czoła bestiom, które opanowane są przez żądzę mordu. Chociaż ludzie chronią się za magicznymi runami, potwory przepędza jedynie światło zbliżającego się dnia. Przyszłość ocalałych nie wygląda zbyt dobrze. Brak im nadziei na to, że kiedyś ich los się odmieni. W tym właśnie świecie dorasta trójka bohaterów: Arlen, Leesha, Rojer. Łączy ich upartość oraz myśl, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Jednak, czy starczy im odwagi, by opuścić chronione miejsce i udać się w mroczną i niebezpieczną wędrówkę?

Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z ową historią, nic straconego! Książkę możecie nabyć tutaj.