Filmowe wydanie i ekranizacja Kobiety w oknie już w maju!

Tę książkę Sthephen King podsumował słowem „nieodkładalna”, co – przyznacie – jest nie lada rekomendacją. Na świecie sprzedano już niemal milion egzemplarzy powieści, na jej podstawie nakręcono także film. Co ciekawe, zdania na temat książki są mocno podzielone – zachwyty mieszają się z ziewnięciami. Wygląda więc na to, że trudno obok tej historii przejść obojętnie. Już niedługo w Polsce dostępne będą filmowe wydanie i ekranizacja Kobiety w oknie – debiutanckiego thrillera A.J. Finna.

Filmowe wydanie i ekranizacja Kobiety w oknie już w maju!

Filmowe wydanie i ekranizacja Kobiety w oknie

Anna Fox cierpi na agorafobię: odczuwa paniczny strach na otwartych przestrzeniach. Z tego powodu kobieta nie opuszcza swojego domu, w którym czuje się bezpiecznie. Czas mija jej na piciu wina, oglądaniu filmów Hitchocka i rozpamiętywaniu przeszłości. Anna obserwuje także życie swoich sąsiadów. Pewnego dnia przez okno zauważa coś, czego nie powinna była widzieć.

Z każdym mijającym dniem różnica między rzeczywistością a snem zaciera się coraz bardziej. Anna traci grunt pod nogami i nie wie, czy może dłużej ufać sama sobie. Kto tak naprawdę znalazł się w niebezpieczeństwie?

Premiera filmowego wydania: 5 maja 2021 r.
Książkę znajdziecie TUTAJ >>

A.J. Finn Kobieta w oknie

Kobieta w oknie A. J. Finna – film na Netflixie

Już od 14 maja historię przedstawioną w thrillerze A. J. Finna będziemy mogli oglądać na małych ekranach. Tego dnia na Netflixie odbędzie się bowiem premiera ekranizacji Kobiety w oknie.

W obsadzie nie brakuje znanych nazwisk: w postać Anny Fox wcieli się Amy Adams, w filmie wystąpili także m.in. Gary Oldman oraz Julianne Moore.

Reżyserem ekranizacji jest Joe Wright, znany m.in. z filmów kostiumowych, takich jak Duma i uprzedzenie, Anna Karenina czy Pokuta.

Oficjalny zwiastun Kobiety w oknie możecie obejrzeć poniżej:

***

Czytaliście Kobietę w oknie? Jakie macie wrażenia po lekturze? Czekacie na film?

Ja szczerze przyznam, że do książki jeszcze nie dotarłam, ale zwiastun ekranizacji wygląda kusząco, więc z pewnością zasiądę przed ekranem. 🙂

Zobacz także: